Kondrac – Průhonice 1:2

31.03.2014 18:05

Utkání bylo pro Kondrac premiérou v jarní části sezony, protože první kolo v Kunicích má odloženo na čtvrtek.

Před početnou návštěvou se hrál svižný fotbal, ale bez větších brankových situací. V první se objevil Potůček ale hlavičkoval po centru Pavelky těsně nad. Ve 14. minutě měli obrovskou příležitost hosté, ale penaltu po faulu v pokutovém území brankář Kňazík kryl. Ten se zaskvěl i proti střele z úhlu ve 34. minutě. Těsně před přestávkou se dostal dostal do dobré příležitosti kondracký Pavelka, ale míč mu vůbec nesedl.

Ve druhém poločase Kondrac výrazně přidala a byla lepším mužstvem. V 53. minutě se Pavelka protáhl středem hřiště až před brankáře a nadvakrát dostal domácí do vedení. Domácí na hřišti dominovali a vytvořili si čtyři jasné brankové příležitosti. Nejprve selhal ve dvou obrovských šancích Petrů, obzvláště druhá příležitost, kdy se po nezištné přihrávce Špičky ocitl zcela sám před brankářem, po gólu přímo volala. Po rohu Potůček hlavou orazítkoval tyč a míč se následně potuloval po brankové čáře. V závěru musel střídat pro zranění kapitán Budil a střídající trenér Janouš šel z úhlu sám na brankáře, ale selhal.
Jak to ve fotbale bývá, v závěru přišel překvapivý obrat ze dvou standardních situací. Nejprve poslal balón do sítě Dobiáš po odraženém míči po rohu a otočení skóre měl na svědomí za dvě minuty Slavětínský z malého vápna po centru.

„Osmdesát minut jsem byl s výkonem mužstva velmi spokojený, v defenzivě jsme byli téměř bezchybní a při vedení jsme si vytvořili čtyři jasné brankové šance. Jak to tak bývá, když je neproměníte, přijde trest. Bohužel pro nás přišly tresty dva, a tak jsme zápas s Průhonicemi prohráli. K dovršení zápasu „blbec" se nám po druhém střídání zranil kapitán Budil, museli jsme změnit rozestavení a i to hrálo v nešťastném závěru roli," smutnil po utkání hrající trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a už se dívá ke čtvrtečnímu odloženému zápasu: „Nezbývá nám než přivézt tři body z Kunic. Nemyslím si, že by to bylo po výkonu s Průhonicemi nereálné."

Branky: 53. Pavelka – 86. Dobiáš, 88. Slavětínský. Rozhodčí: Černý. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Kondrac: Kňazík – Tichý, J. Mleziva, Kubín, Šanda – Pohorský, Pavelka, Budil (76. Janouš), Špička (65. Ngo) – Potůček, Beránek (58. Petrů).

Autor: Pavel Šimáček