Poříčí nad Sáz. – Průhonice 3:1

25.08.2012 21:45

Fotbalová I. B třída otevřela svoje brány. Ve skupině D obstaralo úvodní zápas v pátečním podvečeru Poříčí nad Sázavou a nováček z Průhonic a domácí potvrdili roli favorita třemi góly.

V prvním poločase se hrála vyrovnaná kopaná, domácí se pořádně nemohli dostat do tlaku, gólem zaváněla jen 6. minuta. Kupša po rohu Pohorského nastřelil břevno a z následujícího rohového kopu hlavičkoval Šimáček nad. Hosté dobře bránili a hrozili ze standardních situací, když nejnebezpečnější byla Hauzarova střela vedle. Přesto domácí odcházeli do kabin spokojenější, když se po rohu chytře uvolnil Říha, jehož centr hlavičkoval Šimáček na zadní tyč a Kupša již neměl problém skórovat.

Ihned po přestávce udeřili domácí podruhé – Pohorský vysunul Kupšu, který centrem našel Šimáčka, jenž do protipohybu gólmana zvýšil na 2:0. Hráči Poříčí se uklidili, začali lépe kombinovat, ale M. Říha a Pohorský pálili těsně vedle, Kupša a M. Říha neprotlačili míč do sítě a osamocený Šimáček po nabídce Havlíčka mířil těsně vedle. Až rychlá kombinace na jímž konci byla přihrávka M. Říhy a zakončení na zadní tyči stopera Křivohlavého, přinesla třetí gól. Hosté se sice snažili, ale vážněji Kumštu neohrozili až v poslední minutě využil zaváhání domácí obrany Brázda a lobem stanovil konečný výsledek 3:1.

Branky: 38. Kupša, 51. Šimáček, 82. Křivohlavý – 90. Brázda. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 0:6. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Vojta, Kyselka, Křivohlavý, J. Stibůrek – Pavlečko (66. Borovec), Havlíček, M. Říha (86. Vlček), Pohorský – Šimáček, Kupša (88. Breburda).

Autor: Pavel Šimáček