Průhonice - Divišov 1:1 PK 4:3

17.11.2015 21:20

Divišovská Jawa chtěla důstojně ukončit podzimní část slibně rozjeté fotbalové sezony v I. B třídě, skupiny D, a to se jí povedlo. V Průhonicích předvedli hosté v oslabené sestavě maximum, které tentokrát stačilo na bod. Přesto Divišov přezimuje na druhém místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Říčany. Diváci viděli zajímavé utkání. V 5. minutě přehodil domácí útočník brankáře J. Hanuše, ale míč přestál na břevně. Poté začal úřadovat Divišov a Pekárek v 10. minutě po zpracování na zadní tyči pohotově skóroval. Další dva slibné průniky Marka Hanuše zůstaly nevyužity, Vondrák ve vyložené příležitosti střílel do gólmana. Domácí poté získávali více ze hry a brankář J. Hanuš odolával až do 21. minuty, kdy ho překonal i se štěstím dobíhající Vošta – 1:1.

Utkání bylo následně vyrovnané, obě strany si připravily slibné akce ke vstřelení branky, ale buď je zklamala koncovka, nebo dobře chytající gólmani. V 89. minutě domácí vystřídali v očekávání pokutových kopů gólmana a vzápětí Martin Hanuš nově příchozímu Fišerovi vyprášil ve vyložené šanci pouze rukavice. Zápas tak dospěl k zasloužené remíze. Ve střelbě pokutových kopů měli i přes počáteční náskok Jawy více štěstí domácí a připsali si tak o bod navíc.

Branky: 10. Pekárek – 21. Vošta. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 1:1.