PRŮHONICE – JANKOV 2:3

17.04.2016 15:41

Jankov loupil v Průhonicích,

zachraňující se Jankov ve fotbalové I. B třídě, skupibně D, překvapivě přivezl všechny body z Průhonic, když mu fantasticky zachytal brankář Nerad.: http://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/jankov-loupil-v-pruhonicich-20160417.html

Do utkání vlétli domácí s velkým nasazením a hned z prvního útoku ve 3. minutě otevřel skóre Mezei. I nadále měli převahu, ale Jankovští podnikali nepříjemné rychlé protiútoky. Ve 21. minutě byl faulován v blízkosti velkého vápna Šimánek a z následného trestného kopu Ždych vyrovnal. Za chvíli Šimánek nacentroval před bránu a domácí obránce při odkopu trefil Skálu, od kterého se míč odrazil do branky. Parádní obrat Jankova završil Ždych, který proměnil penaltu po faulu na Horčičku – 1:3.

Druhý poločas se odehrál více méně na polovině Jankova. Domácí se tlačili do zakončení, ale bojovná jankovská obrana v čele se skvělým brankářem Neradem až do 87. minuty, když se podruhé prosadil Mezei, všechny ataky pochytala. V závěru již hosté výhru udrželi a za velmi bojovný výkon si nečekaně odvezli tři cenné body v boji o záchranu.

„Po celý zápas nás sice domácí tlačili, ale okleštěná sestava se třemi dorostenci podala velmi bojovný a především v obraně zodpovědný výkon. Musím ale vyzdvihnout výkon brankáře Nerada, který nás v důležitých chvílích velmi podržel," radoval se po překvapivé výhře stratég Jankova Stanislav Brabenec.

Branky: 3. a 87. Mezei – 21. a 35. Ždych, 29. Skála. Rozhodčí: Řípa. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Jankov: Nerad – Hameršmíd, Peroutka, Procházka, Mrázek – Kolář (64. Kolář), Ždych, Šimánek, Skála – Uhliar, Horčička (89. Brabenec).