PRŮHONICE-MARŠOVICE 1:3

29.05.2017 19:58

Fotbalový bůh seslal na maršovické fotbalisty (dvanáctí v tabulce) zázrak. Podruhé v sezoně I. B třídy, skupiny D, naplno bodovali (dvanáct zápasů) na hřištích soupeřů, když vyhráli s velkým štěstím v Průhonicích (páté). Hosté začali lépe a hned ve 2. minutě trefil Zderadička tvrdou střelou z 25 metrů břevno, ale do vedení se dostali domácí, když J. Dobiáš trefil z trestného kopu šibenici branky Pechače - 1:0. Poté se ve stoprocentních šancích ocitli Žížala s Laurichem, ale nervozita vykonala své a ani jeden nedokázal trefit domácí svatyni. To se povedlo až z nevinné akce Orsákovi, jehož přetažený centr zaplul do branky - 1:1. Domácí však dělali hostujícím obráncům velké problémy, ale Pechač hosty několikrát udržel nad vodou.

Začátek druhé půle vyšel Maršovickým skvěle, když se míč po Orsákově krásné střele z hranice velkého vápna odrazil od břevna do branky - 1:2. Od této chvíle pak hosté čelili místy až drtivému tlaku domácích, kteří postupně nastřelili břevno a tyč a v dalších šancích ztroskotali na výborně chytajícím Pechačovi. Navíc si Maršovičtí vybrali tentokrát i pořádnou porci štěstí a v době závěrečného náporu domácích utekl v 90. minutě Žížala po dlouhém výkopu Pechače, přeloboval brankáře, a tím zpečetil pro hosty veledůležité tři body.

Branky: 10. J. Dobiáš - 34. a 53. Orsák, 90. Žížala. Rozhodčí: Kuka. Poločas: 1:1.