Průhonice - Miřetice 2:0

06.09.2015 17:11

Fotbalisté Miřetic sehráli třetí kolo I. B třídy na hřišti favorita z Průhonic a přestože prohráli, ostudu neudělali. Dosud naplno bodujících a nadělujících Průhonic se hosté nezalekli, naopak během třinácti minut si vypracovali tři dobré příležitosti, ale Moudrého skluz skončil těsně vedle branky, Přitasilova rána po obejití dvou protihráčů skončila těsně nad a Macko z nepřímého kopu z osmi metrů po „malé domů", nastřelil spoluhráče Přitasila. Domácí se oklepali, byli více na míči a následně neproměnili čtyři dobré šance, ale dvě skončily mimo branku, jednu lapil Novák a jednou orazítkovali z dálky spojnici tyče a břevna. Skóre se měnilo ve 33. minutě, když míč po domácím rohu nešťastně tečoval do vlastní sítě hlavou Jantač. Závěr poločasu byl vyrovnaný, hosté měli brejky, ale bez zakončení.

V úvodu druhého poločasu domácí udeřili podruhé, když vybojovali míč u rohového praporku a po následné přihrávce prostřelil Minha brankáře Nováka. Průhoničtí se vedením uspokojili, naopak Miřetičtí měli snahu snížit, ale trefit zařízení hlavičkujícímu Turkovi, osamocenému Moudrému a střílejícímu Přitasilovi z deseti metrů nebylo shůry dáno. A když v závěru domácí neproměnili dvě šance, zůstal stav nezměněn.

„Měli jsme před zápasem obavy, z toho jaké měly Průhonice výsledky. Zápas jsme ale odehráli velmi dobře a docela mě mrzí, že jsme neuhráli alespoň bod, šancí jsme měli dost, ale při většině jsme netrefili branku. Na míči byli domácí silnější, ale vzadu jsme hráli dobře a jen škoda, že jsme z brejkových akcí nedali gól. Jsem rád, že jsme neudělali ostudu, ale mohli jsme ze zápasu nevytěžit víc," posteskl si po zápase asistent trenéra Miřetic Pavel Hájek, kterému citelně chyběl Miroslav Filip.

Branky: 33. vlastní Jantač, 47. Minha. Rozhodčí: Zoufalý. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 1:0.

Miřetice: Novák – Macko, P. Čáp, K. Čáp, Zajíc (53. Kopecký) – Turek (75. Korejtko), Jantač, Jandák, Přitasil – J. Hájek, T. Moudrý.