Průhonice – Miřetice 2:1

26.03.2014 19:49

Za nevlídného počasí se Miřeticím nepodařilo udělat první krok k záchraně fotbalové I. B třídy.

Po porážce v Průhonicích zůstaly na předposledním místě.

Domácí začali utkání tlakem, který vyústil v 7. minutě, když po centru kapitána Sedláčka zakončoval na zadní tyči Kroh – 1:0. Postupem času Miřetice vyrovnaly hru a mohly i skóre, ale Filip po sóle z poloviny hřiště netrefil branku, stejně dopadl Hájek po závaru. Na druhé straně si se střelami z dálky v pohodě poradil brankář Hanuš. Hra však diváky moc nenadchla, když bylo na těžkém terénu hodně nepřesností. V 35. minutě se hosté hodně zlobili na rozhodčího Kuku, že neodpískal pokutový kop. „Byla to jasná penalta. Byl jsem byl dřív u balónu a Brázda mě podrazil," zlobil se podražený Jiří Kamarýt. I po přestávce začali hosté špatně, což vyvrcholilo spornou penaltou, když domácí hráč po závaru nastřelil hostujícího Turka do stehna, od něj se míč odrazil do ruky a rozhodčí písknul penaltu. „Myslím si, že podle současných pravidel se penalta neměla pískat a dost to ovlivnilo zápas," divil se Kamarýt. Hejhal penaltu proměnil. Poté si hosté až do konce zápasu vytvořili velký tlak i šance, ale osamocený Turek ze strany gólmana neprostřelil, Filip nastřelil tyč a závary a standardní situace domácí ustáli. Až 89. minutě se Miřetičtí dočkali. Po první přihrávce Kamarýta ještě Jantače gólman vychytal, ale odražený míč poslal Kamarýt tentokrát na Zajíce, a ten se již do prázdné branky nemýlil.Na vyrovnání již nezbyl hostům čas. „Prospali jsme začátky poločasů a dostali poměrně laciné dva góly. Za předvedený výkon jsme si nezasloužili prohrát, ale domácí byli důraznější a proto vyhráli. Utkání ale bylo ovlivněné třetí osobou. Přestože jsme prohráli, tak bych chtěl pochválit Filipa, Přitasila a Zajíce," dodal po utkání miřetický stoper Jiří Kamarýt.

Branky: 7. Kroh, 50. Hejhal (z PK) – 89. Zajíc. Rozhodčí: Kuka. ŽK: 2:4. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Miřetice: Hanuš – Seidl, K. Čáp, J. Kamarýt, Zajíc – J. Hájek (46. Turek), Jantač, Macko (70. P. Čáp), J. Přitasil – Filip, Vondrák (46. Fialka).

Autor: Pavle Šimáček