Průhonice – Poříčí n. Sáz. 3:7

01.05.2013 21:00

Favorizované Poříčí si sice na začátku zahrávalo s ohněm a Kumšta musel vyrazil s námahou střelu Mezeie, ale poté již převzali otěže hry hosté. Dobře kombinovali a dostávali se do šancí. Hlavičku Šimáčka po centru Pohorského ještě gólman vyrazil, ale ve 13. minutě již kapituloval po centru R. Říhy, který zakončil na zadní tyči M. Říha. O chvíli později si na roh Pohorského naskočil Havlíček, od jehož hlavy míč putoval do tyče a do branky – 0:2. V dalších šancích Páva vychytal gólman, Kyselkovi vyrazil míč obránce z brankové čáry, Havlíček zamířil vedle a Šimáček po přihrávce Pavlečka netrefil branku a po sóle přehodil brankáře i branku. Přesto se do poločasu stav změnil, když Šimáček „rybičkou" přetavil v gól centr Páva.

Po přestávce opět hosté pálili ostrými – Páv po kolmici Šimáčka přidal po sóle čtvrtý gól, Šimáček po hlavičce Pohorského a sóle a po úniku M. Říhy dvěma zásahy zkompletoval hattrick a na 0:7 upravil v 74. minutě M. Říha střelou k tyči po zpětné přihrávce Borovce.

Hosté se vysokým vedením uspokojili a asi i domácí by byli rádi, kdyby rozhodčí písknul konec, přesto se snažili o snížení. Žáčika ještě Kumšta vychytal, ale poté přišlo málo vídané. Mezi 81. až 85. minutou vsítili Průhoničtí tři góly. Nejprve Vinš dokončil brejk, následně využil chyby Borovce Slavětínský a poté se prezentoval krásnou ranou z 18 metrů do šibenice Jakubec. Větší snížení již hosté nedovolili.

Branky: 81. Vinš, 82. Slavětínský, 85. Jakubec – 36., 65. a 68. Šimáček, 13. a 74. M. Říha, 17. Havlíček, 53. Páv. Rozhodčí: Chrudimský. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 0:3.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – J. Stibůrek (61. Braný), Vojta, Kyselka, Pohorský – R. Říha, M. Říha, Havlíček (65. Borovec), Pavlečko (53. Breburda) – Páv, Šimáček.

Autor: Pavel Šimáček