PRŮHONICE – SEDLEC-PRČICE 4:2

23.05.2017 21:31

Sedleckoprčičtí odjeli ve fotbalové I. B třídě do Průhonic po dvou výhrách v dobré náladě. Domácí však atakují čelo tabulky a mají ve svém středu dobré fotbalisty, kteří umí hrát jak kombinačně, tak si pomoci křížným balónem, a tak hosté po většinu utkání tahali za kratší konec provazu a odjeli domů s prázdnou. Hned v 6. minutě vyprodukovali domácí křížný balón do pravé lajny, zpětnou přihrávku poslal záložník přes celou šestnáctku a nikým nehlídaný J. Dobiáš, usměrnil míč za záda Ryšavého – 1:0. Domácí byli při chuti, hráli kombinačně, přesně a tak hosté byli nuceni hrát v bloku a bez balónu. Druhý gól padl po špatné komunikaci Kabíčka s Ryšavým, kdy si dávali přednost a místo odkopu se dostal k míči dobíhající opět J. Dobiáš a po kličce gólmanovi zvýšil na 2:0. Následně vykřesali hosté naději po dobré akci, kdy Všetečka posunul na Davídka, ten přes celé vápno našel nabíhajícího T. Pištěka, jenž z těžké pozice trefil krásně do šibenice – 2:1. Poté se na hřišti začalo poněkud jiskřit, ale rozhodčí situaci dobře zvládl a hráče na hřišti ukočíroval. Domácí trochu polevili a tak se hrálo docela vyrovnaně. Jenže do kolen poslal hosty gól dvě minuty před koncem poločasu. Přímý kop vyrazil Ryšavý jen před sebe a dobíhající Brázda nadvakrát zvýšil na 3:1.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil první. Domácí zahrávali přímý kop, jenž bravurním zákrokem vytáhl Ryšavý na břevno, jenže odražený míč doběhl průhonický záložník, který našel před prázdnou bránou M. Dobiáše, a bylo to 4:1. Pak ale domácí přestali hrát svojí hru, na což měli samozřejmě nárok, a tak se více osmělovali Sedleckoprčičtí. Jenomže finální fáze vedla k zakončení zřídkakdy, a tak šance počítali spíše domácí po rychlých kontrech. Hosty podržel Ryšavý a tyče, a tak hosté ucítili šanci po proměněné penaltě Davídka za faul na Prchlíka. Následně ještě mohl snížit střídající Pavel Müller, jenomže jeho střela olízla břevna ze špatné strany. A když se neujala ani střela Davídka ze střední vzdálenosti, vyhráli po zaslouženém výkonu domácí fotbalisté.

Branky: 6. a 22. J. Dobiáš, 43. Brázda, 53. M. Dobiáš – 24. T. Pištěk, 65. Davídek (z PK). Rozhodčí: Chovanec. Poločas: 3:1.