08.04.2013 20:47
Průhonice – Stříbrná Skalice 5-1 (4-0)

Sestava: Erdinger – Hejhal Těšitel (39´ Brázda J.) Kuneš Kotýnek – Brázda M. (70´ Vinš) Žáčik Jakubec (60´ Smejkal) Mezei – Sedláček Houzar.
Branky: Sedláček 3, Brázda M., Mezei

Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám jsme sehráli své první mistrovské utkání až o tomto víkendu. Do utkání s týmem z klidného středu tabulky jsme vstoupili velmi aktivně a zejména v prvním poločasu jsme předváděli slušný kombinační fotbal. Jako první sice zahrozil soupeř již ve 2.min krásnou střelou Píchy, ale naštěstí jsme šli do vedení my, po gólu Sedláčka z volného přímého kopu. Tato branka ještě povzbudila náš tým a do přestávky jsme si vypracovali několik šancí, ze kterých padly další 3 branky.
    Do druhého poločasu soupeř vsadil vše na jednu kartu, vysunul do útoku třetího hráče a snažil se s výsledkem ještě něco udělat. Zhruba 15 min jsme se dostali pod velký tlak, jehož vyústěním bylo zkorigování skóre na 4-1. Postupem času se obrana Stř. Skalice stále více otvírala pro naše brejky, po jednom z nichž mohl rozhodnout Brázda M. Povedlo se to až v závěru utkání, kdy zkompletoval hattrick umístěnou střelou s poza šestnáctky Sedláček.
    Díky kvalitnímu přístupu a výkonu celého mužstva jsme do jarních záchranářských prací vstoupili úspěšně. Nicméně se jedná pouze o dílčí úspěch, na který budeme muset navázat i v dalších utkáních, pokud chceme krajskou soutěž udržet i pro příští ročník.