Průhonice - Týnec nad Sázavou 4:2

23.03.2015 19:30

Průhonice - Paradoxní situaci musel řešil týnceký trenér Radek Skála v prvním poločase úvodního jarního kola fotbalové I. B třídy, když musel třikrát pro zranění střídat, přesto vedl. Jenže ve druhém poločase třikrát v Průhonicích inkasoval, a tak nebyly body ani lidi.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. První šanci ještě hosté přežili, ale v 11. minutě již gól Průhonicím věnovali. Brankář Vašák, tak dlouho otálel s odkopem, že místo míče trefil protihráče a z penalty Hejhal otevřel skóre – 1:0.

Jenže hosté nerezignovali, po čtvrthodině hru srovnali a do poločasu dokonce otočili skóre, když dvěma parádními ranami z 20 metrů se prezentovali Horký a Stejskal. Pro Týnecké to bylo ale v poločase Pyrrhovo vedení, když se jim zranili tři hráči Filip Kopta, Hašek a Stejskal.

Ve druhém poločase zvýšili domácí iniciativu a již v 50. minutě vedli 3:2, když nejprve vyrovnal Mezei po rohu hlavou a následně Kroh zblízka po chybě Radačovského stav otočil na 3:2. V 56. minutě mohl D. Kopta stav srovnat, ale z dobré pozice přehodil gólmana i branku. A tak čtvrthodinu před koncem udeřili po rohovém kopu počtvrté Průhoničtí, kdy na konci byl na malém vápně zakončující Vošta.

„Zápas jsme si prohráli sami, když jsme všechny góly soupeři darovali. Zápas jsme rozehráli špatně a poté krásně otočili, jenže jsme ho ve druhé půli zbytečně ztratili," povzdech si hrající trenér Týnce Radek Skála, jemuž více než ztráta bodů vadí zranění tří hráčů: „Uvidíme, jak to bude příští týden. Hašek si udělal něco s kolenem, Filip Kopta si natáhl sval a Stejskala bolel kyčel. Doufám, že to nebudou zranění na delší dobu."

Branky: 11. Hejhal (z PK), 48. Mezei, 50. Kroh, 74. Vošta – 23. Horký, 28. Stejskal. Rozhodčí: Červenka. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2.

Týnec: Vašák – Orsák, Vavrek, Štamberský, Mach – Hašek (21. Sedlák), Radačovský, Stejskal (40. Skála), D. Kopta, F. Kopta (5. Dvořáček) – Horký.