Poslední dvě utkání jsme sehráli s mužstvy, které se nacházejí na samém chvostu tabulky. Vzhledem k předvedeným výkonům a výsledkům dalších týmů, čeká Jílové i Petrovice patrně sestup. Samozřejmě nic příjemného, může nám to být líto, ale to je maximum, co s tím můžeme dělat. S čím však musíme ‚něco dělat‘, je skutečnost, že jsme schopni inkasovat PĚT gólů!!!!!

JÍLOVÉ vs. PRŮHONICE 3:5 (2:1)

Minulou sobotu jsme si zajeli do nedalekého Jílového. Tým, který předloni postoupil, je v současné době na 15. místě. Zřejmě z nějaké solidarity, nebo z dalšího, mě neznámého důvodu, jsme předvedli výkon, kterým bychom si takový pěkný, patnáctý flíček zasloužili také.. Jestliže jindy začínáme hrozně a postupem času se hra zlepšuje, tak tentokrát jsme konzistentně udrželi šílený výkon po celý poločas. Štěstí, že jsme hráli s týmem, který má kvalitu takovou jakou má a tak, když Jean snížil 10 minut před přestávkou, dalo se vlastně mluvit o slušně rozehraném zápase..

Paradoxně další pomoc přišla od Jílového, když nám dalo branku hned ve 48. minutě. Jasný signál, že to takhle dál nejde. Vzhledem k personálnímu obsazení lavičky, kde seděli nedoléčení Méza s Koťasem, střídat nešlo, tak jsme začali hrát v letošním roce oblíbenou hru : Škatulata z místa na místo.. Hra se trochu zlepšila (do ideálu stále daleko!), aspoň jsme ale soupeře zamkli na jeho polovině. Když dal v 60. Zelí na 2:3 a hrálo se na jednu bránu, vypadalo to, že zápas zvládneme relativně v pohodě. Několikrát nás však vychytal domácí Pokorný, když už jsme Jeanem gól vstřelili, tak nebyl uznán pro postavení mimo hru. Deset minut před koncem, to už jsme hráli opravdu na absolutní riziko, se proháčkoval Bery ze stopera až do pokutového území domácích, kde byl zastaven zákrokem lehce podezřelým, ale penalta se nepískala. To už nám naši diváci vytvářeli atmosféru, za kterou by se nestyděla ani Tribuna Sever, neslávisti prominou, a tak si mohli užít závěr, jaký si zasloužili. V 86. srovnal nekompromisní hlavičkou znovu Jean. Myšlenky na remízu uťala 90. minuta a parádní akce po levé straně. Bury si narazil balón, zatáhl na hranici vápna a našel Zeldu, který přetlačil i gólmana – 4:3!! Brankář domácích, který mj. svůj tým celý zápas držel, si kalich hořkosti vypil do dna. To ho v nastaveném čase upresovali Méza s Karlosem k smrti a prvně jmenovaný mohl pohodlně zasunout – 5:3 KONEC!

Říká se: Konec dobrý, všechno dobré! Samozřejmě. Většina z nás si bude pamatovat závěr, kdy jsme dali tři góly za posledních šest minut. Tak asi ano – buďme pozitivní: kluci nesložili zbraně a odmakali to, i přes nepříznivý vývoj. Znovu jsme si potvrdili, že se vyplatí 2x v týdnu si zorganizovat čas a přijít se proběhnout – bez toho bychom takový tlak v závěru nevytvořili, neměli by jsme na to sílu.. V neposlední řadě je důležité a někdy těžší udělat tzv. povinné body a to se tedy nakonec také povedlo.

Nicméně pro jistotu, za mě: HROZNEJ ZÁPAS!!

 

PRŮHONICE vs. PETROVICE 9:2 (4:0)

Zápas s posledními Petrovicemi přinesl naší rekordní výhru v 1.A třídě. Jedním dechem nutno dodat, že soupeř je již smířený se sestupem, jeho výkon byl mírně řečeno podprůměrný a tak nelze výhru přeceňovat.

První dva góly vstřelil na konci první dvacetiminutovky Méza. Nejprve byl na konci povedené kombinační akce, aby za pár minut využil ideální centr Jeana a míč trkl do brány podruhé. Potom předvedl něco ze své kopací techniky Doudys, který krásnou střelou proměnil trestný kop z 20-ti metrů. Deset minut před přestávkou si rohový kop srazil hostující brankář do vlastní branky. Když jsme další nadějné situace vyřešili tak trochu do ztracena, skóre se již nezměnilo.

O přestávce šli dolů Bury s Adamem. Úvodní čtvrthodinka 2. půle byl fotbalový paskvil! Dokonce jsme nechali skórovat i soupeře. Naštěstí se kluci probrali a nastříleli ještě pět branek. Klid v koncovce prokázal dvakrát Patýno. Hattrick zkompletoval Méza. Jemi se prosadil křížnou hlavičkou po Bábově rohu a skóre uzavřel Jean po nezištné nahrávce od Pepého.

Máme tedy za sebou dvě povinná vítězství, v kterých diváci viděli ‚slušných‘ 19 branek! Takže asi nenudíme. Nicméně zdaleka ne všechno bylo ideální a již v sobotu jedeme do Nelahozevsi, která bude podle jarních výsledků výkonnostně jinde. Hraje se o šestou příčku, takže náboj určitě chybět nebude!