PRŮHONICE vs. CHLUMEC  2  :  1  ( 2  :  1 )

Ve druhém po sobě jdoucím domácím utkání jsme, výjimečně v sobotu, přivítali nováčka soutěže – tým CHLUMCE. Hosté postoupili z 1.A třídy snad již pět kol před koncem jara, což bylo dostatečným varováním. Minimálně v první dvacetiminutovce svoji kvalitu soupeř potvrdil beze zbytku. Chlumečtí kontrolovali hru, byli více na balónu a vytvořili si také dvě tutové šance. První Mára „Kočka“ lapil a druhou útočník zakončil mimo naší branku. To bylo štěstí, protože v té době jsme již prohrávali 0:1 a dvougólová ztráta by bylo složitá. Ve 20. minutě šel soupeř do vedení z dlouhého autu. Což bylo vzhledem k vývoji trochu překvapivé, protože většinu hlavičkových soubojů se nám podařilo vyhrávat. To potvrdil i Filda, který se prosadil po rohovém kopu – 1:1! Byl to jeho již čtvrtý zápis a tudíž je naším nejlepším střelcem. Za pár minut skóroval i druhý náš stoper. Po dalším závaru v hostujícím pokutovém území stál Škardič tam, kde měl a se štěstím bylo – 2:1! To byl direkt i pro tak zkušené hráče, kterými Chlumec disponuje. Poločas skončil tedy naším těsným vedením.

Do druhého hosté udělali dvě změny v sestavě, nezvykle vystřídali i brankáře, ale na vydařený úvod zápasu se jim již navázat nepodařilo. Kluci zodpovědně bránili, dostatečně zahustili prostor před naším vápnem. Postupem času jsme vyráželi do stále častějších brejkových situací. Když se nám nepodařilo zakončit ani situaci čtyři na jednoho!, byli zřejmé, že uklidňující gól nepřidáme. Na posledních dvacet minut nasadili chlumečtí i Eziela, který nám sice dělal potíže, ale naštěstí střela nebyla jeho nejsilnější stránkou. S trochou nadsázky snad můžeme říct, že jsme zápas dohráli s přehledem.

Důležité, vybojované vítězství bylo tedy na světě! ‚Suverénní‘ v nadpise byl vtip (vysv. pro ty, kteří si mysleli, že jsem byl na jiném fotbale..).

Domácí triptych pokračuje v neděli 22.10. v 15:30, kdy hostíme Poříčany. Silný soupeř, který se netají postupovými ambicemi. Doufám, že dorazíte (možná se jedná o poslední domácí zápas – počasí v listopadu nás může posunout na Újezd) a budete opět fantastičtí, minimálně jako ve druhém poločase s Chlumcem!!!