PRŮHONICE vs. DOKSY  3:2 (2:1)

Po nevydařeném zápase v Nelahozevsi jsme přivítali dalšího nováčka – tým Doks. V základní sestavě se po delší pauze objevil Martin „Doksy“ Doksanský a dvěma góly rozhodl o našem vítězství!

Utkání mělo solidní tempo a vzhledem k tomu, že i soupeř ‚chtěl hrát fotbal‘ , viděli diváci množství šancí (třeba 12:4?..) . Díky tomu, že jsme proměnili pouze tři z nich, byl zápas poměrně napínavý až do konce. Od začátku jsme byli v kombinacích o trochu přesnější a o dost rychlejší, ale první branku vstřelili po standardní situaci. Ve 12. minutě Doudys z pravé strany nacentroval, Jemi vrátil před branku a Doksy byl tam, kde měl být – 1:0! Následovaly další dvě naše příležitosti, které jsme špatně řešili v předfinální fázi a tak udeřili hosté. Tři nahrávky kolem vápna nás doslova paralyzovaly a i soupeř dával prakticky do prázdné – 1:1! Naštěstí nás inkasovaný gól nerozhodil a dál hráli svoji hru. Bery s Dobim, tentokrát hrající na krajích zálohy, byli neustále v nábězích a dělali hostům velké problémy. Odměna v podobě vstřelené branky stále nepřicházela a naopak mohlo udeřit na druhé straně. Centr do našeho pokutového území David vyboxoval, ale záložník soupeře pohotově vrátil, ale naštěstí trefil jen břevno! Potom předvedl sólo přes tři hráče a půlku hřiště Jemi, bohužel poslední dotek si dal delší a tak měl brankář snadnou práci. S blížícím koncem poločasu si vzal slovo Koťas. Ponejprv ukázal sólo na druhou. To si sběhl pro balón na roh pokutového území hostí, míč zatáhl k brankové čáře, obránce mu nacentrovat nedovolil a Koty ho vzal (možná za trest..) na osmdesátimetrový výlet podél postranní čáry až téměř k Davidovi – tím nebezpečí pro obě branky 🙂 skončilo! Dvě minuty před koncem půle vyřešil naší akci Koťas již lépe a nadýchaným centrem našel na zadní tyči Zelího, který dal pohodlně na 2:1!

Hrálo se za velkého vedra, ale oba týmy se snažily o aktivní hru i ve druhém poločase. Šance přibývaly především na naší straně, ale uklidňující branku nevstřelil ani Suky, ani Dobi, ani Doudys, i když některé akce byly opravdu pro fotbalové fajnšmekry! Z jedné takové padl i rozhodující gól. Probíhala 60. minuta, rychlá kombinace na jejímž konci stál Doksy a pod brankářem uklidil do čeřenu – 3:1! To by jsme nebyli my, abychom si zápas neuměli zkomplikovat. Místo navýšení skóre, a že šancí bylo, přišlo špatné postavení středových hráčů a soupeř krásnou střelou snížil 3:2! Do konce 20 minut a výsledek opět otevřený.. I když jsme vystřídali Doksyho a potom i Bery musel kvůli zdravotní indispozici dolů, na hřiště přišel z béčka povolavší Michal Belada a deset minut si zahrál druhý gólman Karlos, hra byla stále pod naší kontrolou. Přišly ještě dvě brankové příležitosti, které jsme neproměnili a tak se pískal konec.

Kluky musím tentokrát pochválit. Myslím, že zahráli slušný, fyzicky náročný zápas. A i když především Bába, Bery i Doksy hráli se zraněními, snažili se být na hřišti co možná nejdéle! Zasloužené tři body jsou doma!

V neděli zajíždíme do zachraňujících se Cerhovic. Odjezd autobusu, i pro fanoušky, je ve 14:50.