Čelákovice vs. Průhonice 1:3 (1:0)

V sobotním dopoledni jsme vyjeli k zápasu 4. kola do Čelákovic. Krásný, dříve i třetiligový stadiónek, nás přivítal nádherně střiženým pažitem a fanouškovským kotlem i s bubeníkem. Naštěstí naše výjezdní komando se nenechalo zahanbit a tak byla kulisa chvílemi až bouřlivá, ale v duchu fair play.

Jestliže jsem minule zmiňoval naše dobré vstupy do zápasů, tak tentokrát jsme začali bídně a s přibývajícím čase se dokázali ještě zhoršit! Absence pohybu, přesnosti, nápadů a odvahy dávala vyniknout soupeři. V 11. minutě se domácí dvěma nahrávkami dostali přes naši pravou stranu a pro velezkušeného exligistu Ibeho nebyl problém, uklidit míč do sítě – 1:0! Čelákovičtí pokračovali dál ve své hře a my vlastně také – nuda střídala hrůzu! Jen díky Davidovi v brance a impotenci soupeře se skóre do přestávky již neměnilo.

Do 2. půle jsme trochu prohodili posty a pokusili si připomenout, že je příjemnější vyhrávat, než se vracet autobusem s prázdnou. Né, že bychom předváděli nějakou fotbalovou báseň, ale zlepšení bylo patrné. Domácí hráči najednou neměli tolik času na rozehru a začali vyrábět víc a víc chyb. Kardinální vytvořili v 65. minutě, kdy Hočmi vystihl špatnou přihrávku středem obrany, vnikl do pokutového území, tam ho ještě vytěsnil brankář, ale Peťas se dostal k míči a jeho střelu zastavil rukou v opuštěné svatyni stoper Čelákovic – penalta a červená karta. Hočmi i přes teč gólmiho -1:1! Začali jsme přikládat pod kotel, ale v koncovce se nám nedařilo. Naopak. Z ojedinělého protiútoku jsme mohli inkasovat, ale Dave Standu Ibeho tentokrát vychytal!

Na závěrečnou čtvrthodinu šel na plac žolík D.D. A pokud jste žolík, tak jdete na hřiště něco udělat. No, Dratvič to zatím plní znamenitě! V 80. minutě si přivlastnil kuličku nějakých 25 metrů od branky, přešel přes dva protihráče a z hranice šestnáctky propálil i rukavice gólmana – 1:2! O tři minuty později jsme rozhodli. Neuvěřitelně – z brejku!! Adam dostal balón na levém křídle, v abnormální rychlosti jej zatáhl až k malému čtverci, nacentroval po zemi a Marda Dobiaš byl na správném místě a uklízel na 1:3!! Paráda!! Domácí absolutně vyklidili pole a my měli ještě pár šancí, ale žádnou jsme již nevyužili.

Utkání dvou rozdílných poločasů. Z prvního se musíme poučit, kvalitnější tým by nás potrestal víc. Za druhou půli jsme si ale 3 body zasloužili.

VELKÉ DÍKY NAŠIM FANOUŠKŮM, kteří nás opět přijeli podpořit a to i po nevydařeném zápase s Jesenicí.

Čekají nás dvě domácí utkání, ve kterých musíme vylepšit domácí bilanci.
V sobotu 16:30 hostíme FC MĚLNÍK!