Poslední dva zápasy jsme odehráli s týmy z odlišných pólů tabulky, které však mají k sobě zeměpisně velice blízko (cca 5 km). Škoda jen, že v příští sezóně se ani s jedním nepotkáme..

CERHOVICE vs. PRŮHONICE  2:5 (0:1)

V Cerhovicích jsme nastoupili proti 14. týmu tabulky. Vzhledem k tomu, že letos sestupují tři mužstva, dala se očekávat veliká bitva o bytí a nebytí zejména od domácích. V tomto směru mě domácí trochu zklamali, ale aspoň se nikdo nezranil, což je obzvláště na konci sezóny příjemné..

Zápas jsme víceméně měli pod kontrolou, ale určitě nelze říct, že by cerhovičtí neměli žádné šance. Zejména z rohových kopů využívali výškovou převahu a David nás několikrát podržel. Když jsme neproměnili ani příležitosti, kdy jsme šli sami na brankáře a zdálo se, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, vyhrál Doksy osobní souboj, narazil nabíhajícímu Berymu, který upravil klasickým ‚šatňákem‘ na 0:1!

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, jen šancí na obou stranách snad bylo ještě víc! Důležitou branku na 2:0 vstřelil opět Bery. Domácí totiž během několika minut skórovali vysokým Lacinou také – 2:1. Potom si vzal dvakrát střeleckou taktovku Jemi, a zařídil vedení 4:1 , kdy zejména střela z nějakých 22-ti metrů byla parádní! Na ukazateli skóre svítila 66. minuta a 5:1 pro nás, to se prosadil suverénně Mára Dobi. Střelecký účet uzavřel v 70. minutě opět Lacina. Slušný! Mourinho a další trenéři, vyznávající defenzivní styl fotbalu, by si asi moc nepošmáknul, ale pro diváky (hlavně naše) asi lepší; 25 minut = 6 gólů!

Tentokrát musím kluky pochválit, hlavně za to, jak se vyrovnali s horším hracím povrchem a předvedli spoustu krásných akcí. Nicméně těch šancí měl soupeř, i na mě, dost!..

PRŮHONICE vs. KOMÁROV  6:1 (4:0)

V neděli k nám zavítal jasně postupující Komárov. Hosté si přivezli fanoušky oděné v postupových trikách a málem si odvezli kanára..;)

Úvod zápasu na nějakou naší exhibici vůbec nenasvědčoval. Soupeř lépe kontroloval balón, ale do vážnějších šancí jsme ho nepouštěli. Celá defenzivní pětice byla pozorná a většinou včas k útočícím hráčům přistupovala. Hra se vyrovnávala a kluci si začali víc dovolovat směrem dopředu. Pomohla nám k tomu i branka Jemela, kdy v 10. minutě nekompromisně hlavou proměnil Doudyho dlouhý roh. Neskutečný kladivo – 1:0! Pro Komárov direkt, pro nás povel, že můžeme směle pomýšlet na dobrý výsledek. Postupně jsme hru opanovali a předváděli jeden z našich nejlepších výkonů v tomto ročníku. Soupeře jsme deptali náběhy, z jedné strany Bábis, z druhé Paty. Branka sice z těchto výpadů nepadla, ale některé akce zvedali diváky ze sedadel. Ve 30. minutě se nám vydařil rychlý protiútok. Doksy podržel (konečně) balón, posunul na neúnavně nabíhajícího Patyho, ten nezištně zpětnou náhrou na značce pokutového kopu našel Mézu, který už věděl, kam kuličku doručit – 2:0! V boxu se používá: „Poď do něj, dokud je tuhej!..“ Kluci ještě do poločasu rozehráli dvakrát rohový kop a Doudy s Patym určili skóre 1. půle na 4:0!! NESKUTEČNÁ PARÁDA!! FOTBALOVÝ ORGASMUS!! atd. Euforie na tribuně, jakoby jsme postupovali my!..

Když dal Doudy, po neskutečné rozehře s Paterem, na 5:0!, začali fanoušci skandovat : „DESET! DESET!“. To už jsme hráli chvílemi až exhibičně a nebylo nám možno prakticky vzít balón. Kalich hořkosti dal soupeři vypít až do dna v 65. minutě Paty, kdy střelu otřel o stopera hostí a míč zapadl za bezmocného brankáře 6:0!! Potom už tempo hry opadlo i z naší strany, hrálo se za třicetistupňového vedra! Začali jsme střídat, dostali se na plac i nedoléčený Jean i druhý brankář Karlos, aby si užili vítěznou děkovačku. Gól na 6:1 v předposlední minutě už nikoho nezajímal..

Tentokrát nebudu chválit, ale děkovat. Musím. Protože jsem zjistil, že je vlastně obvyklé, přijít/přijet na zápas a nemít motivaci. Tomu se musím zasmát, nebo  zastřelit!.. Neznám! Nechápu! Nevím, proč tedy někdo plýtvá svým časem, když je mu jedno, že PROHRAJE?!?!

DĚKUJI TEDY HRÁČŮM, KTEŘÍ HRAJÍ ZA PRŮHONICE A NAŠLI V SOBĚ MOTIVACI NEPROHRÁT v Cerhovicích, které i kvůli tomu spadnou o soutěž níž a teď porazili vítěze soutěže, tak jak nikdo za celý rok! A že Komárovu chyběli 3 hráči ze základu? S tím ať si každej políbí.. My hráli v kompletu?..

V sobotu Klecany, hrajeme stále o 5. místo, ale nevím, jestli je to motivace..;)