SOKOLEČ vs. PRŮHONICE 2:2 (0:0) 2:3 p.k.

Ve 2. kole jsme zavítali do Sokolče. Krásný stadiónek s výborně připraveným trávníkem, plus kvalitní soupeř, dávali příslib dobrého fotbalu. Toho se 150 fanoušků opravdu dočkalo..

Zápas jsme začali aktivně, ale bez gólového vyjádření – Bury na svou gólparádu z minulého týdne nenavázal a Dombiče vychytal bývalý elitní ukrajinský brankář Sholopko! Od 20. minuty jsme přenechali iniciativu domácím a ti sice jednoduchou, ale účelnou hrou toho také začali využívat. Naštěstí nás třikrát podržel Dave a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do 2. půle jsme poslali Adama, abychom zkvalitnili přechodovou fázi. Bohužel, než se prakticky začalo hrát, už jsme prohrávali – 1:0! Jestliže konec 1. půle patřil domácím, tak po vstřeleném gólů, nám bylo horko čím dál víc!! Navíc jsme ztratili na hranici útočného vápna balón a Sokoleč nás dokonalým brejkem potrestala podruhé – 2:0!! V tu dobu bylo na hřišti jen jedno mužstvo a my to nebyli.. Začali jsme točit sestavu a postupně poslali na hřiště celou lavičku – naštěstí nás bylo tentokrát víc, než v prvním kole! Od 70. minuty jsme přebírali otěže zápasu. Proti vyššímu soupeři se snažili kombinovat po zemi. Když se nám konečně podařilo několik narážeček po sobě, sestřelil stoper domácích v jasné šanci Nojbiho a kopala se penalta. Hočmi nekompromisně – 2:1! A začali jsme přikládat pod kotel víc a víc. Bylo nás plné hřistě, jen ten čas hrál proti nám.. Čtyři minuty před koncem se nám podařilo vyšachovat soupeře. Na konci krásné akce stála další letní posila David Dratva, který z vápna levačkou málem propálil i síť – 2:2!! Když se nám nepovedl poslední roh, šlo se na penalty.

Dave dvě penalty lapil, jednou domácí přestřelili a když my chybili ‘jen’ dvakrát, zabalili jsme si prémiový bod na cestu domů!

Jestliže jsem minule chválil Pěčice, tak Sokoleč byla ještě kvalitnější. Dle mého názoru se odtud body moc vozit nebudou.

V sobotu čekáme doma Jesenici a plný dům! Díky za Vaši podporu!!