Průhonice vs. FC Mělník 6:0 (2:0)

V 5. kole se na nás přijeli podívat fotbalisté z Mělníka. Před zápasem měli o bodík méně a tak se dal očekávat vyrovnaný duel. Toho se diváci sice nedočkali, ale zase si mohli šestkrát zakřičet ‘gól’ – s ohledem na počet šancí možno říci : ‘jen šestkrát’..!

Po špatném začátku v Čelákovicích jsme tentokrát na nic nečekali a byli aktivní od 1. minuty. Poměrně slušně jsme kombinovali, ale tři čtyři dobré příležitosti gólem neskončily. Po 20-ti minutách si vzal slovo nejlepší střelec soutěže Míša Burešů. Na nějakých pětadvaceti metrech se obtočil kolem obránce a jeho pumelice skončila v levém horním rohu – 1:0! Druhý direkt jsme soupeři zasadili o tři minuty později. Postupnou kombinaci z pravé strany s přehledem zakončoval kapitán Bery – 2:0! Hru jsme kontrolovali dál, ale i ty nejvyloženější šance nebyli schopni proměnit.

Csaplárova past (vedení 2:0 o poločase…) tentokrát nesklapla. I když deset minut po přestávce jsme si o snížení svou pasivitou koledovali! Postupem času se nám podařilo převzít otěže zápasu zpět do svých rukou a přidali i branky. V 65. proměnil penaltu Hočmi – 3:0! O deset minut dostal do varu naše fanoušky opět Bury. Vnikl z pravé strany do pokutového území téměř až k brankové čáře a k první tyči, tam posadil na zem obránce hostí, následně vyzval k tanečku gólmana, kterému zasekl třikrát balón tam a zpět, aby potom zasunul do prázdné – 4:0!! (málem spadla terasa!). ‘Dejte jim bůra’ , zaznělo z tribuny. ‘Tak jo’, řekl si Honza Vosič, naskočil si na centr a hlavou – 5:0! V poslední desetiminutovce mohla přijít demolice již odevzdaného soupeře, ale buď jsme situace řešili špatně, nebo sobecky, takže taky špatně, anebo nechali vyniknout brankáře. Konečné skóre stanovil Jemel, který přešel zleva před dva protihráče a elegantně umístil na zadní tyč – 6:0! KONEC A DĚKOVAČKA!!!

První polovinu z domácího dvojzápasu jsme tedy zvládli s přehledem. Obrana, až na pár drobností fungovala spolehlivě, ofenzivu těžko hanit, když dáme šest gólů. I když skóre mohlo tentokrát být dvojciferné. Po tom, co jsem viděl v kabině hostí po zápase, dvakrát škoda, že jsme byli v koncovce nedůslední.. O čem mluvím? Mělničtí přijeli téměř v totožných dresech, jaké máme nahlášeny my (v krajských soutěžích mužstva nahlásí barvy dresů pro domácí utkání a hosté se musí přizpůsobit, pozn. aut.), tak jsme jim půjčili sadu dresů a stulpny, jinak by platili pokutu. Po zápase byly několikery stulpny ustřižené, v umyvadle bahno od kopaček, o absenci znalosti k čemu slouží koš ani nemá cenu hovořit..

V SOBOTU V 16:30 hrajeme opět doma s MNICHOVOHRADIŠTSKÝM SK, přijďte povzbudit!