Začátek října nám přinesl další brutální prohru a konečně také PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ! Musím přiznat, že se ho dočkáme až v 10. kole, mě nenapadlo ani v těch nejstřízlivějších prognózách!..

DOBŘÍŠ vs. PRŮHONICE  3 : 2  ( 2 : 2 )
První říjnovou sobotu jsme vyrazili do Dobříše, kde nás čekal další soupeř, který sestoupil z divize. Krom současných bodů, můžeme domácím závidět ( a nejen my!.. ) i rozlehlý areál, ve kterém se snad daly provozovat všechny  míčové sporty plus hokej..

Jestliže nám doposud začátky zápasů nevycházely, tak tentokrát jsme je posunuli ještě o level výš! Běžela 1. minuta, Bábis minul narážečkou Adise, přišlo přenesení hry na nabíhajícího útočníka – 1:0! Zřejmě jsme si řekli, že začínat s handicapem -1, je málo, tak jsme ztratili míč v nebezpečném prostotu opět! Čtvrtá minuta – 2:0!! To už nás relativně probudilo a mohlo se tedy hrát i na druhé straně hřiště. Přestali jsme kazit každou druhou nahrávku a začali kontrolovat hru. Odměna přišla brzy. Již v 16. minutě centroval Hocmi z levé strany a i když nikdo míč netečoval, tak bylo – 2:1! O dvě minuty později bylo srovnáno. Povedla se nám krásná akce do pravého křídla, Bábis tentokrát zápas ovlivnil pozitivně a poslal v plné rychlosti centr do vápna. Ofenzivě laděný levý obránce Hocmi si naskočil a hlavou nekompromisně – 2:2! V těchto chvílích jsme byli pochopitelně nahoře a měli přidat další branku. Škoda! Tohle nám zatím nejde. Ve chvílích, kdy zápasu dominujeme a soupeř tak trochu čeká, co s ním provedem, my do toho vedení prostě neumíme jít. Samozřejmě, teď už to může být i postavením v tabulce a z toho jakási pramenící opatrnost, ale s Hřebčí, Povltavskou i teď jsme mohli v těchto fázích zápas zlomit ve svůj prospěch. O duelu s Doksami se ani zmiňovat už nechci!.. Zpátky tedy. Nebylo to tak, že bychom přestali být lepší, ale soupeři se podařilo všechny naše střely zablokovat, anebo se vyznamenal brankář. Za nerozhodného stavu se tedy odcházelo do šaten.

Ve druhé půli chtěly oba týmy vstřelit rozhodující branku, ale kvalita hry šla dolu i vinou zhoršujícího se trávníku, který zkrápěl vydatný déšť. Škoda, že se nepodařilo Štěpimu procedit nahrávku pod padajícím gólmanem. Dávali bychom do prázdné.. Když se neujaly ani další dvě střely ze střední vzdálenosti, vypadalo to, že pojedeme domů s bodíkem za remízu. Což by nebyla žádná bomba, ale stále by to byl bod z venku. Byl by… Deset minut před koncem přišel centr před naše vápno, tam útočník sklepl na nabíhajícího spoluhráče a ten střelou, kterou Obr smolně tečoval do šibenice, rozhodl – 3:2!! Sice jsme se snažili ještě poslat několik balonů do pokutového území Dobříše, ale vše marné. Konec!

Na cestu jsme si vyslechli, že jsme si prohrát nezasloužili a vyrazili do Průhonic..

PRŮHONICE vs. NESPEKY  2 : 1  ( 0 : 0 )

V neděli jsme přivítali vedoucí tým tabulky – Nespeky. Při pohledu na to, jakou hru obě mužstva předváděla, mohl si nezasvěcený divák jen tipnout, který mančaft je první či poslední. A to říkám bez jakýchkoliv emocí..

Vstup do utkání se nám tentokrát docela vydařil. Sice jsme aktivitu nepřetavili ve vstřelený gól, ale hlavně ho tentokrát neinkasovali. Hned po pár minutách měl tutovici Štěpi, ale trefil jen ruku brankáře. V 5. minutě jsme zahrávali sérii 3 rohů. Při prvním vypálil z šestnáctky Hocmi, ale u zadní týče nikdo nedoràžel. Na druhý, přetažený, gólman nedosáhl, ale zase málo důrazu. Při třetím Saty přestřelil hlavou. V 10. se dral do šance Štěpi, obrana odvrátila jen k Medymu, jehož pumelici vytáhl brankář na další roh. Následovala klidnější pasáž, kdy se hrálo mezi vápny bez vážnějších šancí. Další velkou měl na hlavě Štěpi, ale protečování centru se mu úplně nepovedlo. Při dalším postupném útoku trefil Karlos jen břevno. Ve 35. nasprintoval Bábis do vápna, jeho přízemní centr jsme opět nedokázali dostat na místo určení. Stejně tak následně opět Štěpi nad. Škoda, že si za ním lépe postavený Obr nezakřičel.. Těsně před koncem poločasu jsme šli do přečíslení 4 na 3, ale Hocmi koncovku uspěchal. Asi se zastřeloval na chvíle, které měly teprve přijít..

Podle komentáře se může zdát, že jsme měli šance jen my, ale ono to tak fakticky bylo. Tím vůbec nemám na mysli, že by hosté nebyli na balónu. Naopak, byly úseky, kdy na něm možná i byli víc, ale střely na bránu – nula! Tady musím kluky pochválit, protože tentokrát pracovali a snažili se bojovat o každý míč. I když mě osobně tam chybí stále víc agresivity.

Ve druhé půli se toho moc nezměnilo. Jen těch šancí jsme měli míň. V 65. minutě už se skóre konečně měnilo! Další poměrně dobře zahraný roh (asi 12. !), kdy si míč vyměnili téměř všichni ofenzivní hráči, až se dostal k Hocmimu, který křížnou placírkou ze vzduchu trefil parádně – 1:0! Za pár minut mohlo být rozhodnuto. To si na nahrávku za obranu naběhl Satyni a krásně přeloboval vybíhajícího čapáka. Bohužel kulička skončila jen na břevně. Potom se rozčilovali hosté, když trefili ruku Karlose. Zřejmě první střela, která by šla stejně mimo, ale emoce jsou jasné. Dvanáct minut před koncem se penalty již dočkali. Pronikající útočník se skácel na zem v blízkosti našich stoperů a píšťala byla rezolutní. Deset minut před koncem tedy 1:1! A teď se ptám : „Kde je nějaký fotbalový Bůh?“, když hrajete s prvním mančaftem, můžete vést o pět gólů, soupeř prakticky nevystřelí za zápas na branku a ono to je 1:1??!! Možná se ten bůžek zrovna vracel z víkendu a na chvíli se tentokrát zastavil v Průhonicích. Nejdřív jsme totiž vymysleli šanci pro soupeře, ale slabá střela šla mimo, aby se nám povedla závěrečná akce zápasu. Kluci se neunáhlili, několika příhrami přešli přes střed hřiště. Medy vysunul do křídla žolíka truhlárenského a Koťas dal do kapsy mezi penaltu a vápno. Tam si zpracoval Štěpi a stoper ho zmydlil, jak někde v barber shopu. Pětka tutová! Hocmi se rozbíhá, suverénně proměňuje a zároveň nám dává narozeninový dárek ke svým pětadvacetinám – 2:1!!! Hosté jen rozehrají a píská se konec! Děkovačka jak na Slavii! Tedy teď asi větší..;)

KONEČNĚ VÝHRA!!

Dneska velká pochvala! Všem! Kluci byli soustředění na každý balón, dokázali se vyvarovat i zbytečných chyb, i když to trochu odnesla koukatelnost hry. Na druhou stranu 8:1 na šance s vedoucím týmem asi není úplně málo..
Diváci zatím nejlepší výkon v přeboru! Díky!

V sobotu jedeme do HOREK NAD JIZEROU. Ač to zní brutálně daleko, není to tak hrozné (jsou před Mladou Boleslaví – 45 minut cesty), takže, kdo budete mít chuť, doražte nám pomoci! Ve hře je ještě 15 bodů a každý se počítá.  AUTOBUS odjíždí v 8:20 od hřiště.