PRŮHONICE  vs.  LIBIŠ   4  :  1  ( 2  :  0 )

Před rokem jsme v 6. kole získali první bod za remízu v Tuchlovicích, letos jsme v 6. kole zaknihovali první sezónní výhru. Ještě jednu paralelu lze připomenout: vloni k nám před zápasem přestoupil Martin Medek a i letos to byl, vlivem zranění, jeho první zápas.. Možná není tak nápadný, ale přínos pro mužstvo má neskutečný, ať už bojovností, přehledem i fyzickým fondem. Libiš spadla z divize a tak nás nečekal lehký soupeř, který se posílil o několik ukrajinských akvizic, hrajících futsalovou extraligu. 

Úvodní čtvrthodinu byli hosté víc na balónu a i první nebezpečnější střela šla na naší branku, Mára jí však vyrazil. V 10. minutě sklepl Štěpi na Žampiče, ale tomu koncovka z okolí penaltového puntíku nevyšla. V další šanci se ocitl Koťas, ale obránce ho stačil zablokovat. Po dvaceti minutách jsme se již radovali. Adis z rohu centr a Filda hlavou – 1:0! ( Tohle je trefa do černého! Teď nemyslím vstřelenou branku, ale Filipa. Moc jsem o něj v létě stál, ale musím přiznat, že hraje ještě lépe, než jsem čekal! Silný v soubojích, desítky zablokovaných střel, momentálně nás táhne i střelecky a navíc charakterově asi z jiné planety!..) Za pět minut dal gól Štěpi, ale praporek skóre změnit nedovolil. Hosté ani ofsajd nereklamovali, i nám nepřišlo, že by mohl být, ale kamera v tomto případě nerozsoudí nic – nestihla to.. Spravedlnost nebyla slepá. Následující výkop Štičky špatně zpracoval stoper, Rosťa byl u míče dřív a špičkou kopačky upravil – 2:0! Ve 35. minutě se zaskvěl Mára při tutovce Libiše a tak se mohlo jít do kabin. 

Do druhé půle jsme vstoupili šancí, kdy dával Štěpi Obrovi, ale ten přestřelil. Následovaly závary před naší brankou. Potom málem přidal druhý zásah Rosťa, ale gólman ho vychytal. Přišla střela Adise, který teprve seřizoval mířidla. Asi zkušeně. Protože v 62. mu Štěpi naservíroval kuličku na 20-ti metrech a Adis už mířil přesně. Parádní bomba levačkou – 3:0! Za dvě minuty přišla slabší chvilka naší obrany a soupeř po centru snížil – 3:1! Libiš ožila a přišly dvě hlavičky, které bránu netrefily, i nastřelení tyčí naší branky. Konečné skóre 4:1 stanovil Žampič po parádní akci Buryho, který mu připravil téměř před prázdnou. Konec!

Důležitá výhra s týmem, který určitě nebyl nejhorší z týmů, se kterými jsme zatím hráli. Tentokrát se nám podařilo vyhnout zásadním chybám a naopak jsme byli relativně produktivní – čtyři góly z osmi šancí. Dalším a asi rozhodujícím faktorem byla bojovnost kluků. Všichni zápas fantasticky odmakali!! Jednotlivě chválit nebudu, obzvláště po jedné výhře, ale zmíním oba nejmladší bojovníčky. Kuba vyhrál spoustu těžkých osobních soubojů, vyhnul se i svým tradičním ‚výpadkům‘ a Rosťa odehrál celý zápas, jezdil zpátky po pr.. a odměnou mu byl vstřelený gól, nakonec mohl dát dokonce tři!…

V SOBOTU vyjíždíme do DOBŘÍŠE. Zápas začíná v 16:30, autobus odjíždí ve 14:15.

DĚKUJEME ZA PODPORU, OPĚT JSTE NÁM MOC POMOHLI!!!

Rudolf Kahle