Dva zápasy v minulém týdnu přineslo pěkných 13 branek a nám konečně první přeborový bodík. Za předvedené výkony je to málo, ale po chybách v defenzivě se zase nemůžeme moc divit…

PRŮHONICE vs. HŘEBEČ  2 : 3  (2 : 2)

Odveta za finálovou prohru úplně nevyšla, ale opět jsme dokázali, že se můžeme měřit s každým, i s týmy na samém vrcholu tabulky. Škoda, že na velmi slušné výkony obou jedenáctek , nenavázala trojice rozhodčích, takže po zápase zbyla místo bodového zisku, jakási pachuť. No, chyby se prostě stávají..

Utkání začalo již tradičně. My na balónu, ale opět z prakticky první návštěvy soupeře u naší šestnáctky padla branka. Jednoduchá náhra do pravého křídla, centr, hlavičku útočníka ještě Mára vyrazil, ale další dorážející hráč už určuje skóre – 0:1! Ve 12. minutě již bylo srovnáno! Adam našel Vosiče, ten připravil proti noze Karlosovi, který vyslal neskutečnou pumelici do šibenice – 1:1!! Po deseti minutách vstřelili hosté nádhernou branku také. Ze středu dlouhý míč na levou stranu, tam z jedné posunuto k naší penaltě, kde hostující Novák akrobaticky navíc trefil horní roh naší brány – 1:2! I tentokrát se nám podařilo odpovědět celkem brzy. Ve 25. minutě Štěpi vystihl nepřesnou malou domů a utaženou placírkou kolem nohy gólmana – 2:2! Atraktivní partie pokračovala dál, ale žádný gól už do přestávky nepadl.

Škoda! V 1. půli jsme měli šance vyloženější. Kdybychom šli do vedení, asi by jsme neprohráli. Možná. S postupem času totiž začalo přicházet víc již zmíněných chyb. V 55. jsme bohužel udělali rozhodující chybu my! Dlouhý aut prodloužil opět Novák a na zadní tyči už měl Faktor jednoduchou práci – 2:3! Zase dva prohrané osobní souboje v malém čtverci! To je nabídka, kterou soupeři v přeboru trestají bez milosti. Do konce zápasu jsme se snažili, posílali dopředu víc a víc hráčů, ale gól už nám dopřán nebyl!

I to je fotbal..

Nicméně děkovačka našich fanoušků byla fantastická!!! A to je naštěstí také fotbal!!

TUCHLOVICE vs. PRŮHONICE  4 : 4  (4 : 2)

Další super zábava pro diváky. Další zápas, kdy nevíte, jestli je bod zisk, nebo ztráta. Další krásné branky, které byly k vidění na fantasticky připraveném hřišti v Tuchlovicích.

Poprvé jsme šli v letošní sezóně do vedení. Už v 7. minutě přihrál Bury Štěpimu na nějakých pětatřiceti metrech, ten si zpracoval do běhu a vřítil se do vápna. Křížnou střelou prostřelil brankáře – 0:1! Pár minut poté se nám povedla další kombinační akce, kdy Vosič hledal opět Štěpiho, ale ten o kousek nedosáhl. O chvíli později už bylo 0:2! Nejprve Adamův centr ještě domácí odvrátili, ale z následujícího rohu obešel Hudy domácího beka, načechral na Jemiho, tomu sice střela úplně nesedla, ale všudypřítomný Vosa píchl přesně! Pak následovala slabší chvilka, kdy jsme nabídli domácím tři rohy, ale HOROROVÁ dvanáctiminutovka měla teprve nastat. Před ní jsme měli ještě jednu slušnou akci, bez zakončení. Mezi 28. a 41. minutou jsme zažili něco, co snad už nikdy nezažijeme! První střelu domácích na naší bránu Mára vyrazil před sebe a bylo 1:2! Ve 30. minutě nástřel z 25-metrů do klubka hráčů. Opět reakce, jak po půlnoci – 2:2! Ve 32. po dalším centru, místo odkopu na půli,  jsme našli Fitka na zadní tyči – 3:2! Na druhé straně se Štěpi do zakončení neprodral. A tak přišla klasická akce domácích: výhoz, nákop, důraz v osobním souboji a když k tomu přičteme Márův pozdní výběh a Buryho nedůraz s urostlým Jarošem, bylo logicky – 4:2! Neuvěřitelné!! A mohlo být hůř! Ve 46. jsme prohráli další souboj v našem pokutovém území, ale útočníka Štička famózním zákrokem vychytal!

Naštěstí! Radši nepředjímat, jak by dopadla následná přestávka, druhý poločas, atd., kdyby to Mára nevytáhl..

Druhý poločas už na góly tak bohatý nebyl. První šanci měl sice domácí Lukeš, ale na Marka si opět nepřišel. V 56. minutě hledal Bury Hudyho, ten o kousek nedosáhl. Naší další akci přerušili obránci jen za pomoci ruky. Na pětadvaceti metrech si postavil mičudu Hudy a zamířil náramně! Krásná střela skončila v šibenici 4:3! Šance na druhé straně – Mára čaruje! V 76. min. bylo srovnáno. Důrazný Saty vlétl na pravé straně do vápna, přiklepl Hudymu, ten se zbavil protihráče a přízemní střelou překonal gólmana podruhé – 4:4!! A šlo se do finále. V 88. Satyho koloběžka a Hudymu chyběl kousek k zakončení. Škoda, mohly být 3 body. Ale také žádný. V poslední minutě jsme podcenili vzadu dlouhý pas, ale Mára chytil i poslední šanci! A tak se pískal konec. Vyslechli jsme si: Jak s takovým fotbalem můžeme být poslední a šlo se do kabin..

Polemikou o zisku, či ztrátě jsem začínal..
Dnes vypíchnu sobotní „příběh“ dvou hráčů.

Mára – jak jsem psal: první střela na bránu (možná mimo) a Mára vyrazí míč před sebe – chyba – gól. Za deset minut špatný výběh – chyba – gól. Poslední minuta zázračný zákrok – žijeme. Ve druhé půli třikrát vychytal samostatné nájezdy domácích!!..

Hudy – bojovníček, neskutečné naběhané kilometry, fotbalový šikula. Vedeme 2:0, je ho plné hřiště! Je to 2:2 – frustrace, je na vystřídání. Nakonec krásný trestňák i gól na 4:4! Málem i na 5:4..

Chci jen poukázat, s jakými zvraty (nejen ve vývoji skóre) se v  zápase hráči potýkají. Nakonec byli oba za hrdiny, což je přeci nejlepší možný scénář!! A to je také fotbal! To, že oba už nemuseli být třeba na hřišti?…;)
Máme tedy 1. BOD!

V neděli 25.9. v 16:30 přivítáme SEDLČANY- loňského účastníka divize. Sice jsme přišli o Jemiho, ale budeme bojovat!