SOKOLEČ vs. PRŮHONICE  2:1 (0:0)

Historicky první zápas Spartaku v KP jsme nezvládli! Přitom soupeř byl přijatelný a v žádném případě nebyl neporazitelný. Sokoleč byla do neděle pro nás celkem příjemný protivník, v uplynulé sezóně jsme ji dvakrát porazili a navíc vyřadili z poháru..

Bohužel začátek byl od nás vlažný a mohlo se zdát, že bilance vzájemných zápasů je v obráceném gardu. Domácí sice nepředváděli žádný super výkon, ale byli pohyblivější, důraznější a občas se jim podařilo i několikrát po sobě přihrát. To stačilo, aby opanovali první dvacetiminutovku. Z jejich převahy se zrodila i jedna šance, ale zůstala nevyužita. Postupem času jsme hru vyrovnali a v závěru poločasu možná byli o trochu aktivnější. Krom dvou centrů, které jsme ani nezakončili a trestného kopu Adise, jenž měl k vystrašení brankáře daleko, se na víc ale nezmohli. Šlo se tedy do kabin za nudného stavu – 0:0.

O přestávce jsme si řekli, že domácí prakticky nic neměli a když jim nepomůžeme chybou, tak by se odsud s prázdnou odjíždět nemělo…

Vlastně jsme měli pravdu. Chybu jsme neudělali. My udělali rovnou TŘI během jedné akce!! Nejprve Adis zpracovával balón bez úspěchu, tím jsme se vrátili na polovinu hřiště, tam prohrál Jemi osobní souboj, míč se dostal před volného středního záložníka, který z prvního doteku nalajnoval kolmici za obranu. Škoda, že Bábis (patrně nejrychlejší hráč soutěže) místo rychlostního souboje s útočníkem, vyzval ke komunikačnímu souboji pomezního rozhodčího. Tak jak to v Sokolči bývá, ten mírný ofsajd přehlédl a bylo – 1:0! Aby toho nebylo málo, v 60. minutě si postavil na 30-ti metrech od naší brány kuličku zkušený Snop. Střelu, která před Márou skočila, Štička vyrazil jen před sebe a soupeř byl opět rychlejší – 2:0! Začali jsme střídat. Na hřiště šli postupně Dombič, Melda, Méza i Jean. V 66. minutě nám svitla jiskřička naděje. To na levé straně zabojovali Bába s Hudym, druhý jmenovaný se vřítil do vápna, obešel stopera a po zemi nedal gólmanovi šanci – 2:1! V tu chvíli si všichni přítomní vzpomněli na průběh zápasů, kdy jsme to zde otočili. Tentokrát jsme však domácí pod tlak prakticky nedostali. Po rohu se mohl prosadit Bury, ale v tísni minul. Pumelici vyslal Melda, ale brankář ji vyrazil. Párkrát jsme byli zastaveni rozhodčími, ale na to, kolik šancí si obvykle vytváříme, nutno přiznat: BÍDA.. Naopak domácí šli ještě dvakrát sami na brankáře, můžeme si to omluvit, že jsme jako otevírali hru..

První zápas v Přeboru jsme tedy prohráli. Co nám ukázal? Určitě to, že ne všichni hráči přes léto běhali, tak jak jsme byli domluveni. Dále, že musíme kádr rozšířit, protože skončilo pět kluků ze základní sestavy. A také, že všechny tři nové tváře by měli být posilami, jelikož patřili mezi naše nejlepší hráče.

Příští zápas hrajeme v NEDĚLI v 17:00, kdy přivítáme HŘEBEČ. Zveme fanoušky a já osobně doufám, že v prvním domácím zápase v nejvyšší krajské soutěži se ukážete v plné formě 😉 !! Soupeř je kvalitní, Vaší podporu budeme potřebovat!