V neděli 8.srpna jsme se konečně dočkali soutěžního zápasu. Pauza byla předlouhá (10 měsíců od posledního mistráku v Dolním Bousově) a musíme doufat, že byla poslední!! Příští nucená přestávka a případné nedohrání 3. sezóny v řadě, by zřejmě znamenala zásadní zeštíhlení členské základny v amatérském fotbale, což by se promítlo do počtu soutěží a tím pádem do jejich ‘kvality’. Lépe nepředjímat!..

Radši tedy k našemu startu.

STARÁ BOLESLAV – PRŮHONICE 3:4 (1:3)

Nejprve jsme odehráli 1. kolo poháru SKFS. Ač jsme během letní přípravy vše vyhráli a suverénně přehráli i dva soupeře hrající krajský přebor, byl rozdíl mezi přátelským a soutěžním utkáním markantní. Zejména v naší jakési křečovitosti a soupeřově odhodlanosti nás porazit.

Začali jsme, mírně řečeno,šíleně. Bez pohybu, špatná kontrola balónu, nenabírání protihráčů atd.. Když jsme přežili dvě šance (Patrik jednu vychytal, druhá šla vedle), naběhl si Méza na kolmici za obranu, ve vápně byl sražen a pískala se penalta. Ledově klidný Hocmi – 0:1. Po pěti minutách soupeř srovnal. Sice jednoduše, ale zaslouženě. Rychlý protiútok snad na tři nahrávky! – 1:1. Od nějaké 20. minuty jsme si zvykli na užší hřistě, zpřesnili hru a začali přibývat i naše šance. Do hlavní role se tentokrát pasoval neúnavný Méza, který dvakrát skóroval a ještě jednu tutovku zazdil. Poločas tedy 1:3!

Druhá půle už byla dle našich not. Hru jsme kontrolovali, ale ani největší šance neproměnili. Když se však v 75. minutě prosadil parádní individuální akcí Bába – 1:4, vše vypadalo na klidný závěr. Nebyl! Zkusili jsme pár věcí vyřešit exhibičně, pro což domácí neměli pochopení a v 88. minutě svítilo na tabuli 3:4??! Poslední závar jsme přežili a mohli jít slavit s našimi fanoušky, kterých dorazil neskutečný počet!! Postup se počítá, nicméně některé naše herní výpadky budiž varováním do budoucna.

REJŠICE – PRŮHONICE 1:3 (0:2)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme cestovali do Rejšic. Krásný areál, ale hrozné hřiště dávalo tušit, že zde asi budou mít v letošní sezóně svých problémů dost..Zápas jsme měli do 75. minuty pod kontrolou. Dobře využívali celý plac a šancí bylo snad na dva/tři zápasy. Bohužel se postupně prosadil jen Bury, Méza a Hocmi.. V poslední patnáctiminutovce domácí snížili na 1:3 a v závěru byli i aktivnější, ale další drama jsme již nedopustili.

ČELÁKOVICE – PRŮHONICE 0:4 (0:1)

Ve 2. kole se cestovalo do Čelákovic, které pamatují i 3. ligu. Jejich stadiónek i trávník tomu odpovídá.

Zápas měl od začátku slušné tempo, ke kterému přispěli zejména naši fanoušci, kteří, i za asistence bubeníka, nás nenechali vypustit jediný souboj. Domácí se v 1. půli snažili držet balón, ale krom nakopnutých pasů jim nic kluci nedovolili. S přibývajícími minutami se nám začalo více a více dařit kombinačně, jen škoda, že jsme byli několikrát zastaveni těsnými ofsajdy. Jediný gól vstřelil ve 30. minutě Méza, když dorazil Buryho střelu.

Jestliže v prvním poločase jsme hráli dobře, tak ve druhém byl výkon takřka parádní. V 64. minutě se prosadil Bury, kdy propálil gólmana téměř z nulového úhlu – 0:2. Dvě minuty poté jsme podcenili křížný centr a byla z toho prakticky jediná šance domácích za CELÝ ZÁPAS! Střela skončila na tyči, kluci nezazmatkovali, ještě na hranici našeho vápna vykombinovali napadajícího soupeře a parádní brejk zakončoval Hocmi snad během PĚTI vteřin na druhé straně – 0:3! Tím jsme zlomili i poslední náznaky odporu Čelákovických a zápas suverénně dohráli. Závěrečnou třešeň na dort zasadil Bury, kdy z 20-ti metrů obstřelil brankáře, jakoby to vlastně ani nešlo kopnout jinak..- 0:4!

Děkovačka s našimi fanoušky byla zaslouženě dlouhá!!

Příští zápas hrajeme doma, hostíme nebezpečnou Sokoleč.

POZOR! V NEDĚLI V 17:00 hodin!