Takhle by to šlo! V neděli k nám dorazila exdivizní Sparta Kutná Hora. Zřejmě 23. říjen nebude úplně prosparťanské datum ;).. (ve večerním derby  sice Sparta uhrála o gól lepší výsledek, ale…).

Jestliže na začátku soutěže se nám úvody do zápasů nedařily, tak tentokrát to byla jiná káva! Již ve třetí minutě Štěpi vypíchl na nějakých čtyřiceti metrech pro Hudyho, ten posunul na Adama, který zapojil opět našeho pivota a Vosič se na zadní tyči radoval málem dřív, než zasunul do prázdné – 1:0! Po dvou minutách jsme nedokázali protečovat přízemní nabídku Hocmiho. Z další akce už udeřilo. Kombinace po ose Hocmi, Medy, Vosič opět na Hocmiho, který dal do křídla na nabíhajícího Hudyho. Centr v plné rychlosti do kapsy, kde hostující Franc nepustil do zakončení Štěpu a uklidil za něj – 2:0! V 10. Bury hlavičkoval těsně vedle. V 15. minutě zahrozil záložník Sparty, kdy jeho pokus o přelobování Máry skončil na břevně. Za dvě minuty bylo už 3:0! Adis ještě z naší půle zahrál standardku na Vosiče, který zřejmě předvedl své životní zpracování a když k tomu přičteme i super centr, tak pro, v současné formě hrajícího, Hocminha, nebyl problém skórovat. To už bylo na hostujícího trenéra dost a sáhl k dvojnásobnému střídání. Nový muž Cimr se po několika minutách hned prosadil, když jsme si vzadu dávali přednost tak dlouho, až to hošík kopl do brány – 3:1! Ve 27. Hocmi trefil tyč. Po další naší vydařené kombinaci nacentroval Medy a Vosa na zadní píchl podruhé – 4:1! Ve 35. minutě jsme vymysleli gól i na druhé straně. Koťasovi úplně nesedl odkop, na 20-ti metrech si našel mičudu záložník hostí a vystřelil na naši branku. Medy vyhodnotil, že jde střela mimo, tak na Máru zavolal „nech“. Mára zase vyhodnotil, že mu Medy asi nelže a tak střelu nechal svému osudu. Ta se tedy odrazila od břevna přímo k dobíhajícímu útočníkovi a bylo – 4:2! Za tohoto stavu se šlo do kabin. Nutno říct, že pro hosty to byl milosrdný stav. Kluci to cítili také, tudíž byla v šatně chvíli nálada, jako bychom prohrávali my.

Do druhého poločasu nastoupil Suky, který vystřídal zraněného Karlose. Jak velká byla jeho herní pauza, tak velká byla jeho chuť. Nakonec byl odměněn za svou aktivitu a podílel se na všech gólech, které ještě padly. Ve 46. minutě jsme vyhráli na polovině hřiště tři osobní souboje během rychlého protiútoku se postupně zapojili Vosič, Suky, Adis a Hudy zavíral do prázdné – 5:2! Hned po rozehrání obrali soupeře o balón Hudy se Sukym. Následovala náhra na Medyho, posunutí na Hudyho, který hledal nabíhajícího Vosu, ale tomu chyběly kila i centimetry. Rozdíl ve stravování Sukyho a Vosiče byl patrný v dalším souboji. To si na hranici vápna prvně jmenovaný odstavil tělem obránce a kolem vyběhnuvšího gólmana upravil na – 6:2! Kolem 60. minuty se dvakrát vyznamenal Mára. Nejprve po hlavičce z rohu, poté vychytal zkušeného France ze samostatného úniku. Závěrečnou třešeň posadil na dort Suky po parádním pasu od Hudyho – 7:2! Zbývajících 20 minut už se víceméně dohrávalo. Potom už jsme mohli slavit třetí výhru v řadě!!

Nejdříve poděkujeme fanouškům! Některé to vtáhlo do zápasu natolik, že se skandovalo „Průůůhonice!!“ ještě při velkém derby..

Klukům VELKÁ POCHVALA za super odmakaný zápas! Parádní góly byly odměnou!

Soupeře nechám, do mrtvol se nekope. I když podání ruky po zápase bych očekával. Ale zase měli pěknou rozcvičku před…

V neděli jedeme do MNICHOVA HRADIŠTĚ. Autobus odjíždí v pravé poledne. Pojeďte nám pomoc k dalším bodům. PRŮHONICE OLÉ!!

Teď jsme se vrátili z pohárového zápasu s Kunicemi. Výhra 6:3 – jsme ve čtvrtfinále.