Další týden s pohárovou středou kluci zvládli parádně! V obou soutěžních utkáních uštědřili soupeřům po šesti gólech a v semifinále poháru ukázali neskutečnou vůli po vítězství. Po zaváhání v Pěčicích jsme si další bodovou ztrátu nemohli dovolit, takže, i když se výhry dají označit jako povinné, musíme si jich vážit a šest bodů do tabulky se prostě počítá..

Jak šel tedy čas?..

PRŮHONICE vs. LUŠTĚNICE  6:0  (4:0)

Minulou neděli k nám dorazil sedmý celek tabulky – Luštěnice. Jak jsem zmiňoval v posledním reportu, soupeř nás na podzim obral o dva body a tak jsme mu měli, co oplácet. Luštěničtí inkasovali za devět jarních kol jen deset branek, tak jsme byli připraveni na další urputně bránící tým, stejně jako v předchozím kole v Pěčicích. Ve 38. však dal Hocmi na 4:0 a všechny obavy byly rozprášeny!

Utkání samotné jsme začali aktivně, ale i soupeř se snažil hrát fotbal, a tak se diváci mohli bavit děním na trávníku. Po čtvrthodince rozjel naši akci Jemi, na půlící čáře si Hocmi narazil se Štěpim, mezi stopery vlétl do vápna, kde vybídl Buryho k otevření skóre – 1:0! O pár minut později si na zadní tyči naskočil Jemel na centrovaný balón a bylo – 2:0! Ve 26. minutě zvyšoval druhý nejlepší střelec soutěže  Bury na 3:0! Povedený poločas uzavřel již zmiňovaný Hocmi.

Druhá půle už takové tempo pochopitelně neměla. Hru jsme kontrolovali a hosty pustili snad jen do dvou nebezpečnějších situací, které Mára vyřešil. V 64. minutě zkompletoval Bury hattrick – 5:0! Deset minut před koncem proměnil Méza penaltu a nadělil soupeři kanára – 6:0!

SOKOLEČ vs. PRŮHONICE 2:2 (4:5 na p.k.)

K semifinále poháru Středočeského fotbalového svazu jsme cestovali ve středu do Sokolče. Tým z Nymburska vede tabulku a ve čtvrtfinále poháru vyřadil 1. celek středočeského přeboru Velim. Bylo to již naše třetí srovnání sil v sezóně a s hrdostí můžeme říci, že ani tentokrát jsme neodjížděli poraženi!

Od úvodního hvizdu byl znát vzájemný respekt obou týmů a hra se rozjížděla pomaleji. Patrné byly i absence na obou stranách, nicméně změn v obvyklých sestavách bylo více na naší straně. Potěšující zprávou, do závěru jara je, jakým způsobem to kluci zvládli, i díky freneticky povzbuzujícím fanouškům!! Po počátečním oťukávání jsme si vypracovali první dvě šance, bohužel ani Méza a po něm ani Melda síť nerozvlnili!.Po té byli do konce poločasu domácí o trochu lepší. Deset minut před přestávkou se prosadil mladičký kanonýr Provazník a určil tak skóre – 1:0!

O přestávce jsme se především snažili o mobilizaci zbývajících sil, ale sokolečtí hráči pokračovali v tlaku. Další okénko v naší obraně potrestal opět Provazník a s naším postupem to vypadalo všelijak, jen ne jako sázkařská tutovka.. Paradoxně se zdálo, že nás druhý inkasovaný gól uklidnil, zpřesnili jsme hru a naopak domácí se trochu zatáhli do obrany. Zejména s Berym na levé straně si soupeř nevěděl rady. A začaly přicházet šance. V tomto úseku se kluci překonávali a makali na 120 procent!!! Hocmi nejprve dvě tutovice až zázračně neproměnil, ale chvíli na to si uzmul Štěpi balón pro sebe. Na levém kraji vápna si posadil dva obránce, naznačil střelu a podél ležícího gólmana snížil – 1:2! A přikládalo se pod kotel dál! Již po dvou minutách z fotbalového archivu vytažený Bouda nachází centrem Hocmiho a ten dal zapomenout na své předešlé nezdary. Výskok, několikavteřinové zavěšení do vzduchu a nechytatelná hlavička – 2:2!!! To už fanoušci málem povalili zábradlí, buben létal vzduchem, domácí hlasatel spolkl mikrofon, extáze jako blázen! Bohužel v 70. minutě přišla i kaňka na povedeném odpoledni – svalové zranění si přivodil Jemi a musel samozřejmě střídat. Poslední dvacetiminutovka se nesla přeci jen v trochu zklidněném módu. To však neznamená, že by se neútočilo. Naopak, oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu. Ani jednomu se to nepovedlo. Musel tedy rozhodnou penaltový rozstřel:

První penaltou načal soupeře Adam, po něm i Méza suverénně a domácí exekutor míjí branku! Melda a Nojbi s přehledem a tak připravili rozhodnutí nervy drásajícího souboje pro Hocmiho. Ten proměňuje a můžou  propuknout oslavy naplno ! Přepište dějiny: Průhonice postupují poprvé v historii do finále Krajského poháru!!!!

MUSÍM JEŠTĚ JEDNOU SMEKNOUT PŘED HRÁČI, JAK V OKLEŠTĚNÉ SESTAVĚ A V TŘICETISTUPŇOVÉM VEDRU ZÁPAS ODMAKALI, NĚKTEŘÍ AZ ZA HRANICÍ SVÝCH SOUČASNÝCH LIMITŮ!!

STEJNÁ POCHVALA MÍŘÍ I K NAŠIM FANOUŠKŮM, KTEŘÍ NÁS CELÝ ZÁPAS HNALI ZA VÍTĚZSTVÍM (někteří také na hraně sebezničení ;))..! Myslím, že to bylo nakonec příjemné odpoledne…

Kdo si bude chtít dát repete, FINÁLE HRAJEME V HŘEBČI ve středu 8.6. v 18:00!! Místní hrají o soutěž výš a patří ke špičce nejvyšší krajské soutěže. Větší pozvánku neumím. (Hřebeč se nachází u Kladna cca 40 minut autem)  Autobus odjíždí v 16:00 od hřiště v Průho, tak pojeďte s námi, nebo po vlastní ose a pomozte klukům v náročné koncovce letošní postcovidové sezóny (snad úspěšné..)

ZÁRYBY vs. PRŮHONICE  1:6  (0:3)

Zatím poslední zápas v soutěži jsme odehráli v Zárybech, v obci nedaleko Brandýse nad Labem. Před třemi lety, kdy jsme zde hráli naposledy, se nám vůbec nedařilo a prohráli 8:3!!! Naštěstí se podobný kolaps neopakoval..

Utkání se hrálo na přeschlém hřišti, tudíž hra neměla takový spád, jaký by jsme si představovali. Domácí se představili jako snaživý soupeř, ale dirigentskou taktovku drželi průhoničtí. Kombinace však trochu vázla (nejen vlivem terénu) a tak jsme si pomohli dlouhým autem, na jehož konci byl nekompromisní Vosič – 0:1! Po půl hodině svítilo na tabuli již – 0:2, to se skoro s přehledem prosadil Štěpi! V poslední minutě ukázal svoji kvalitu Bury, kdy v plné rychlosti šel do souboje se stoperem i brankářem domácích – oba skončili na zemi a Bury dává do prázdné – 0:3!

Druhý poločas měl ještě horší tempo, než ten první. Omluvou snad může být našlapaný týden, nebo i hůře se hledající motivace v podobných zápasech. Ať zůstaneme tedy pozitivní, kluci hru dokontrolovali do tříbodového konce a Hocmi zaknihoval další hattrick!! Tím je vyřešena hádanka, kdo dal naše tři góly v druhé půli..

Minulý týden jsme tedy zvládli parádně a tak nám zbývají poslední čtyři zápasy v soutěži a zmíněné finále poháru.

První korálek potřebujeme navléknout už TUTO SOBOTU. Začátek je JIŽ v 11:00, kdy přivítáme SLOVAN PODĚBRADY. Soupeř se nachází na 5. místě tabulky a prezentuje se útočným fotbalem, tak se dá předpokládat dobrý fotbal.

Doražte nám pomoci dotlačit tu pověstnou káru až do úspěšného konce! Bude zábava!