SOKOLEČ vs. PRŮHONICE  2:3 (1:2)

V posledním článku jsem sliboval zápas se vším všudy a apeloval na fanoušky, ať nás jedou podpořit. V nedělním odpoledni jsme s Reném tedy nešli na golf, ale vyrazili do Sokolče, kde nezklamal fotbal a ani naši příznivci, kterých přijel slušný kotel a vytvořili super atmosféru! Díky poprvé! Ke kvalitě utkání přispěli i domácí, kteří hráli fotbal a rozdali jsme si partii takzvaně “ na férovku „. Jaký rozdíl například s Mnichovohradišťským SK, který by sice chtěl hrát také nahoře, ale tak nějak bez fotbalu… Hřiště, ačkoli jsme hráli v pořadí 4. víkendový zápas, bylo solidně připravené a tak se mohlo začít.

První minuty patřili domácím a ti začali zásobovat naše pokutové území nebezpečnými centry. Hned ve 3. minutě jsme odvraceli, s vypětím všech sil, dva rohové kopy. Do 10. minuty pokračovala hra podobně. Občas už jsme vystrčili růžky i do ofenzívy, především Bury se ukazoval být pro obránce neřešitelným rébusem. Po čtvrthodince z kluků opadla počáteční nervozita (aspoň z některých ?) a hru opanovali. Při absenci konstruktivních hráčů Adise a Boudise se chopili dirigentské taktovky Suky s Hocmim a rozehráli se k výborným výkonům! Když neproměnil dorážku Jemi (snad nebude muset jezdit na zápasy z Kypru..) a další průnik Buryho zastavili domácí i díky důležitému zákroku gólmana Shokodka, vzali si slovo naše dvě zimní posily. Ve 24. minutě Melda převzal od Fronky na pravé straně, vyvezl míč nějakých třicet metrů, aby našel ve vápně další ‚mladou pušku‘ Štěpiho a ten hlavičkoval přesně k tyči – 0:1! Paráda! Odměna za přístup, bojovnost, fotbalovost.. Další ránu do vazu domácím zasadil po zásluze nezastavitelný Bury. Ve 30. minutě jsme vyhráli dva důležité souboje ve středu hřiště, Suky na Buryho, který, ač faulován, ustál vše a utaženou placírou zvýšil na 0:2!! Teď jeli kluci snad až nad plán. Nojbi přehlavičkoval i brankáře, ale Jemi na míč těsně nedosáhl. Další tutovku připravoval Bury pro Štěpiho, ale gólman domácích byl u míče rychlejší. Pět minut před koncem poločasu přišla komplikace. Po našem rohovém kopu a dlouhém výhozu Shokodka, jsme nepokryli Křivánka, který pohodlně zpracoval a poslal do úniku Provazníka. Ten na své mládí prokázal střeleckou kvalitu a prostřelil Máru – 1:2! Útočící hráč byl patrně v osajdu, ale záznam ještě nemáme k dispozici a stejně by jsme nic nezměnili.. Škoda, že jsme chybovali, protože jinak hrála defenziva výborný zápas a soupeře, který má  průměr 5 gólů na zápas, prakticky do vyloženě šance nepustila. Do kabin se šlo za těsného stavu.

Do 2. půle jsme udělali jednu změnu, kdy na hranici sebeobětování se hrajícího Vosiče, nahradil Bábis (nemá nic společného s bývalým premiérem..).  Další změnu udělali domácí, kteří přidali na důrazu a zpřesnili hru. Po osmi minutách bylo srovnáno. Další kvalitní centr, tři prohrané souboje ve vápně (na hranici faulu) a tvrdě vypracovaný náskok byl pryč – 2:2! Za minutku nám stoper Sokolče označkoval Buryho holeň, ale vzhledem k tomu, že byl balón jen 3 metry od souboje, tak se nepískalo. Následovala povedená akce, ale Sukymu střelu obrana tečovala nad bránu. Na druhé straně odražený míč napálili sokolečtí těsně nad břevno. V 25. minutě ulice Štěpiho na Buryho, který vlétl do pokutového území, ale jeho střelu gólman zneškodnil. Následná malá domů byla malá, tudíž se mohla chytit.. A šlo se do finále! Deset minut před koncem se vytáhl Mára v naší brance a bravurně zasáhl při přímém kopu domácího Snopa. Pak to přišlo! Na pravé straně jsme zatlačili na obranu, Suky způsobem sobě vlastním vyhrál důležitý souboj (pokolikáté?), neohroženě vnikl do vápna a křížnou střelou rozezvučel tyč. Jestliže při vyrovnávajícím gólu mohla být naše reakce lepší, tak teď byl Kuba Longer Štěpi nejpohotovější a odraženou mičudu uklidil s přehledem – 2:3!!!!! Góóól!!! Valná hromada na hřišti! Euforie na lavičce i mimo! Diváci v extázi, aspoň ti naši! Buben málem proražený! Paráda! Mobilizace posledních sil. Domácí ještě zatlačí několika centry, ale kluci vše odvrátí. KONEC!! JO! TŘI BODY – JSME ZPĚT!!!

A jdu chválit!

Nejprve SOUPEŘE. Super tým, který se snaží hrát dopředu. Celý zápas, ač se hrálo o hodně, nesáhli sokolečtí k nějaké zákeřné hře (zákrok na Buryho byl výjimkou). Ke korektnimu průběhu přispěl i jejich trenér, který přišel přivítat, na konci pogratuloval (ojedinělý úkaz, v této soutěži..)

Dále NAŠE FANOUŠKY. Neskutečné, co jste předvedli! Prakticky celý zápas, jste nás tlačili za výhrou, až dotlačili.. DÍKY MOC!!

Asi nakonec i ROZHODČÍ. Určitě se našly chyby, ale na to, co se říká v případě Sokolče, tak šlo určitě pískat hůř. Samozřejmě tomu napomohli kluci, kteří se snažili být v soubojích včas a tudíž nefaulovat.

Čímž jsem si udělal můstek k poslední položce pochval, HRÁČI! Nelze nebýt na kluky hrdí. Neuvěřitelný výkon! Po tom, co jsme ztratili v závěru podzimu 8 bodů. Po tom, jak špatně jsme zahráli v Mnichově Hradišti. Po tom, co nás kosí i ta nejbizarnější zranění (Melda oko, Adis zlomenina záprstních kůstek na ruce) a o dalších objektivních či neobjektivních příčinách, které nám komplikují, aby jsme potrénovali konkrétní věci, se kluci semknou a odehrají takový zápas!? A to mám na mysli, jak fotbalovou a fyzickou stránku, tak to zvládli famózně i po taktické stránce, ať už vyplňováním prostorů, vystupováním z obranné linie, tak po doplňování při napadání (viz 3. gól) a disciplínou vůči rozhodčím konče.

Již v pátek 15.4. v 16:00 hostíme JESENICI, kdy musíme potvrdit získané body.

Přijďte nás povzbudit a zároveň společně zahájit VESELÉ VELIKONOCE!!