PODLESÍ vs PRŮHONICE 4 : 3 ( 4:1)

První mistrovské utkání jsme hráli v Příbrami na UMT s Podlesím. Na zápas jsme jeli s mírným optimismem, vzhledem k vydařené generálce, kdy jsme porazili a hlavně přehráli vedoucí tým středočeského přeboru Poříčany. Ve 12. minutě bylo 2:0 pro domácí a my byli zpět na zemi! I když Doudys z penalty snížil a hra se vyrovnala, dostali jsme dva góly z rohů a bylo vymalováno! POLOČAS HRŮZY – 4:1 !!  Do druhé půle nastoupil ( po roce a půl pauzy zaviněné zraněním kolena ) Martin Doksanský a hned po dvou minutách vstřelil ‚resustitační‘ branku – 4:2. Podleští 🙂 se trochu zatáhli a tak se hrálo prakticky na jednu bránu. Bohužel další dvě šance Doksy neproměnil a ani Bury s Jemelem neměli štěstí. V 90. sice Jemi gól dal, ale rozhodčí už nám nedal ani minutu a my mohli jít zpytovat svědomí.

Hráče možno pochválit za 2.poločas. Avšak tím, jak přistoupili k začátku zápasu (to be cont..) , by z výchovného hlediska byl i bod nespravedlivý. Velký dík fanouškům, kterých dorazilo, za opravdu nepříjemného počasí, do Příbrami snad 30!!

PRŮHONICE vs VELKÁ DOBRÁ 1:0 (0:0)

K zahájení domácí sezóny jsme přivítali nováčka z Kladenska. Nevalnou úroveň utkání poznamenala kvalita březnového trávníku. Nicméně s veškerou úctou k soupeři, bychom měli zápas zvládnout lépe.

O našem vítězství rozhodli oba stopeři : Buryho dalekonosný aut a Jemiho akrobatické zakončeni ve stylu Ibry. Nutno pochválit Davida v bráně, který před koncem chytil tutovku hostí a i během celých devadesáti minut působil velmi jistě.

Zaknihovali jsme 3 body, které moc krásy nepřinesly, ale jsou 3!

JÍLOVIŠTĚ vs PRŮHONICE 2:2 (2:0) na pk. 4:5

A máme tady pokračování seriálu ‚O parádních vstupech do zápasu‘! Jestliže jsme s Podlesím prohrávali 2:0 ve 12. minutě, tentokrát se nám to podařilo za minut DEVĚT!! Mohlo být i hůř.. Vůbec jsme se nebyli schopni vyrovnat s menším a poněkud horším hřištěm. Naopak jsme soupeři nabízeli jednu možnost ke skórování za druhou. Snad až poslední čtvrthodina první půle začala od nás trochu připomínat organizovanou kopanou.

O přestávce jsme si popovídali, trochu proházeli posty a šlo se na druhý poločas.

Minimálně v nasazení byla změna patrná okamžitě. Podařilo se nám lépe kontrolovat balón a nutili soupeře běhat bez něj. Jak známo, to nikoho moc nebaví a síly docházejí dvakrát tak rychleji. Postupně začaly přicházet i šance, ale do toho štrykovanýho stále nic neprocpat! Bud‘ jsme byli nedůrazní v koncovce, anebo nás vychytal brankář. Šrouby jsme utahovali dál a domácí víc a víc uvadali. V 75. minutě ukázal Tomáš Bába, jaký dynamit dříme v jeho levé noze! Ještě na naší půli se zmocnil mičudy, v rychlosti ji vyvezl a z dobrých 25-ti metrů vyhnal pavouky ze šibenice – 2:1! V tu dobu už jsme hráli na velké riziko, ale vyplatilo se. Osm minut před koncem se nám podařila kombinace, na jejímž konci byl Doksy, který prokázal instinkt zabijáka a z úrovně penalty s přehledem zakončil – 2:2!! Vzhledem k průběhu zápasu i zraněním hráčů ( Koťas a Paťas ), jsme penaltový rozstřel brali všemi deseti.

Navíc jsme  v posledních pěti rozstřelech vyhráli, takže je můžeme nazvat ‚naší‘ disciplínou. Tuto bilanci jsme si nepokazili ani tentokrát. Dave hned 1. pokus chytil, na další dva si sáhnul, a když naši exekutoři vše suveréně proměnili, stěhoval se prémiový bodík busem do Průhonic!

Klukům velká pochvala za otočení výsledku a s přehledem zvládnuté penalty!

Jestliže jsem tady děkoval fanouškům za podporu a jejich počet v prvním venkovním zápase, tak Jíloviště v jejich podání bylo o další level výš!!!

PRŮHONICE vs KOSOŘ 4:0 (0:0)

Po zmrtvýchvstání v Jílovišti, jsme ve 4.kole přivítali třetí celek soutěže – ambiciózní Kosoř. Soupeři jsme měli co vracet. Na podzim jsme prohráli 3:2, což samo o sobě není nic moc, ale dva neuznané góly a některé likvidační zákroky bez povšimnutí rozhodčích, bylo už trochu silnější ristretko!..

Tak radši k nedělnímu zápasu. 1. poločas byl vyrovnaný. Hosté, kteří mají ve svém středu šikovné a zkušené hráče (Slunéčko, Vodecký, Stejskal..), byli možná chvílemi na míči jistější, ale vyložených šancí diváci, ani na jedné straně, mnoho neviděli. Stínem, na jinak slušně vedeném utkání, bylo svalové zranění Mézy a Doksyho. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0.

Druhá půle nám opravdu sedla. Ne jen, že jsme kvalitního soupeře pustili do vážnější šance až za stavu 3:0, ale konečně proměnili naše příležitosti.

Jak padaly branky?..

62. minuta : trestňáček z 22-ti metrů, Doudysova jedovka společně s Buryho tečí – 1:0.

75. minuta :’Jemelova loupež‘ – neskutečně poctivý výkon korunoval Jemi obráním stopera hostů o míč a sólo zakončil blafákem – 2:0. 76.minuta : kombinace na levé straně Doudy – Doksy – Doudy, klika ve vápně a vzpomínka Thierryho Henry – 3:0 (tady ještě začnou kopat hráči oběma nohama ?!!!!)

92. minuta : pro změnu akce na pravé straně, Sukyho nezištná přihrávka na vápno a Patero už věděl, kam kuličku dostat – 4:0!

Tentokrát musím jen chválit, i když se mi to vymstí.. Nicméně kluci zvládli zápas od začátku (konečně!) a ve druhé půli již proměnili zápas v exhibici.

Teď se můžeme těšit na Vestec, který se netají postupovými ambicemi. Bude i zajímavá, vzhledem k příjemné vzdálenosti, fanouškovská podpora..