PRŮHONICE – SOKOLEČ 2:0 (1:0)

V neděli jsme si konečně zahráli doma. Přijel soupeř, který v minulém nedohraném ročníku prohrál jen jednou a i letos bude patřit k těm top týmům v soutěži.

Hosté do zápasu vstoupili aktivně a 20 minut byli určitě lepším týmem. Důraz, pohyb a kvalitnější kontrola míče. Náš výkon zpočátku připomínal spíše studený dieslový motor. Málo jsme se nabízeli, trápil nás první dotek i relativně jednoduchá přihrávka. Sokolečtí ze své převahy vytěžili dvě, možná tři pološance, ale ty obrana s Patrikem poměrně v pohodě ubránili. Po slabší dvacetiminovce jsme hru vyrovnali, zahřáli se zřejmě do provozní teploty a začali přebírat otěže zápasu. Bonusem bylo i to, že jsme tentokrat proměnili první šanci, která se nám naskytla. V 25. minutě si na parádní ulici středem obrany naběhl Bury a kolem vyběhnuvšího gólmana dal na 1:0! Následně jsme mohli odskočit za dvou standardních situací, ale jednou minuli oba nabíhající hráči a v druhém případě byl soupeř důraznější. V téhle herní činnosti máme docela rezervy. Zatím nám ty ‘nególy’ nechybějí, ale upřímně řečeno, mě pocitově docela scházejí ..

Jestliže konec první půle patřil našim barvám, tak ve druhé kluci pořádně přiložili pod kotlem! Přehlídka útočného fotbalu, ale i promarněných šancí. Jen namátkou : Bury třikrát, Doudysova pumelice vedle, Nojbimu hlavičku vychytal brankář i za pomoci tyče, Sukyho slalom, Hocmi několikrát zablokován. A prolétnuvší centry skrz vápno? Ty již patří ke koloritům naší hry..;). Síť se tedy povedlo rozvlnit jen Dombičovi, který přiletěl z druhé vlny kosmickou rychlostí a Buryho přihrávku umístil na zadní tyč – 2:0!!

Závěrem musím kluky pochválit za velmi dobrý výkon zejména ve 2. půli. Odměnou jsou další tři body, navíc se soupeřem, který svou kvalitu dostatečně ukázal. Příjemným přídavkem je slyšet od několika fanoušků, že to byla hezká neděle. Trenér hostí pogratuluje a pochválí hru i výkon. Tak asi opravdu dobrá neděle.. (Slávisté prominou)..;)

DĚKOVAČKA FAMÓZNÍ ! DĚKUJEME !!

Příští zápas hrajeme v sobotu od 17:00, v Jesenici. Vzhledem k vzdálenosti/blízkosti tentokrát autobus nejede. Bude zřejmě zorganizován cyklovýlet (bližší info na FB). Přijeďte nás podpořit k cestě za dalším vítězstvím se soupeřem, se kterým se nám poslední dobou nedařilo!!..