Pruhonice vs. Jesenice 2:4 (1:0)

Ve 3. kole jsme přivítali fotbalisty z Jesenice. Vzhledem k příjemné dojezdové vzdálenosti dorazilo i dost fanoušků hostí a tak byla atmosféra hodna tohoto derby. Škoda, že tentokrát převýšila kulisa fotbalovou kvalitu..

Vstupy do zápasů nám letos jdou a nejinak tomu bylo i v sobotu. Jesenickým jsme prakticky míč nepůjčovali, slušně kombinovali po zemi a začali přicházet i šance. V 10. minutě jsme se dostali do vápna z pravé strany a Bury přízemní střelou změnil skóre – 1:0! Pokračovali jsme dál v aktivní hře. Po několika minutách se proháčkoval Suky přes tři protihráče, ale s lehkou tečí přestřelil. Ze střední vzdálenosti to zkoušel Nojbi i Adam. Konec našeho tlaku orámovalo snad PĚT!! zblokovaných pokusů uvnitř pokutového území. Tím naše sobotní představení prakticky skončilo, začali jsme nakopávat balóny a soupeř přebíral iniciativu. Ta naštěstí končila v bezpečné vzdálenosti od naší branky a tak se skóre neměnilo.

Do 2. půle už nenastoupil Suky. V šatně jsme si zdůraznili, k jaké hře se musíme vrátit a hlavně, že vedeme, tak nedostaneme gól z brejku. No, to jsme vlastně dodrželi, protože jsme nedostali ‘góla’, nýbrž ‘góly’ !!.. Patrně jsme se i zapsali do nějakých statistik, jelikož jsme dokázali dostat TŘI BRANKY ZA ČTYŘI MINUTY !!!!!!!! Při 1. jsme se zranili navzájem, při rohu potom vyhraje hlavičkový souboj sotva dorostlý hošík s polovinou naší obrany, abychom na závěr namazali útočníkovi ‘malou domů’ a ten mohl rozjásat přespolní fanoušky počtvrté!!..

Abych dostál zpravodajské povinnosti, tak v 66. minutě snížil opět Bury na 2:3, ale když Mézu vychytal brankář a vyražený míč si stihl sebrat, protože by nás souboj ve vápně mohl bolet, tak tam ani nepůjdeme..

Do varu naše příznivce dostali tedy alespoň v závěru rozhodčí, když míč (dle fanoušků stojících na úrovni brankové čáry) chytal brankář půl metru za čarou, aby v poslední minutě nebylo potrestáno sražení Nojbiho v pokutovém území. Na tom, že by si 3 body odvezli stejně hosté, by se nic neměnilo, ale posouzení bylo prazvláštní..

Na závěr:
GRATULACE do Jesenice, kvalita šílená, ale za bojovnost 3 body zaslouženě!
OMLUVA našim fanouškům, za prohru a hlavně za výkon, budeme se snažit napravit!!