Konečně jsme se dočkali ostrého zápasu. Koronavirová pauza se postarala o to, že jsme síly změřili se stejným soupeřem, se kterým jsme na jaře, po jediném odehraném kole, skončili.. Konečně jsme tým od Mladé Boleslavi porazili.

Utkání pro nás asi ani lépe začít nemohlo. Po počátečním oťukávání jsme v 10. minutě zahrávali trestný kop z pětatřiceti metrů. Doudy nacentroval, nová letní akvizice Honza Neuberg přehlavičkoval vyběhnuvšího gólmana a Bury poloprázdnou bránu bez problémů trefil – 1:0! Neuběhly ani dvě minuty a novopečený ženáč Bury překonal brankáře hostí opět. Tentokrát střelou z úhlu – 2:0!! A aby toho nebylo málo, Buryndy ve své svatební krasojízdě pokračoval! Počíhal si na stopera hostí, který balón nezpracoval nejlépe a suverénně uklidil kuličku potřetí – 3:0!!! Nutno podotknout, že ani jeden z jeho gólů nebyla žádná pumelice, čímž je pověstný. Tak snad mu to nezkazilo radost. Nám nikoliv, naopak! Co nám ale narušilo plány, bylo odstoupení sobotního šutéra ke konci 1. půle, pro zranění kotníku. Dvakrát škoda, že jsme náš náskok nenavýšili, příležitosti k tomu určitě byly.

Noc a den, Jekyll a Hyde atd., takový byl rozdíl mezi naším výkonem v 1. a v 2. poločase. Jestliže v první půli jsme byli soustředění na každý balón, nahrávku, souboj, tak po přestávce a zejména po obdrženém gólu se nám do hry vkradl chaos a nejistota, z které pramenily chyby při příhrách i při postavení v defenzivní činnosti. Když v 75. minutě proměnil hostující hráč pokutový kop a snížil na 3:2, mnozí si vzpomněli na průběh loňského zápasu. (Tehdy jsme vedli ještě v 75. minutě 2:0, aby jsme v nastavení dostali na 2:3!!!!) Tentokrát se historie neopakovala. V 82. minutě neúnavný Vosič (který asi přežil svou fotbalovou smrt, jelikož chvíli předním namazal soupeři do brejku!) si naběhl za obranu, zpracoval pas a když křižující obránce hostí ve snaze obrat Honzika o balón přeloboval svého brankáře, mohly propuknout oslavy gólu na 4:2 a i celkového vítěztví. Posledních 10 minut se již dohrávalo relativně v poklidu.

Dnešní zápas nám ukázal, že hrát umíme a zároveň, jak hrát nesmíme. Na závěr nelze opomenout, že jsme zápas odehráli v tak trochu okleštěné sestavě, kdy chybělo pět hráčů..

Příští zápas jedeme do Sokolče, která první kolo vyhrála 3:0, tak dorazte povzbudit – BUS ODJÍŽDÍ V NEDĚLI 14:40 od našeho hřiště.