PRŮHONICE vs. PODĚBRADY.  2:1 (1:1)

Předposlední domácí zápas jsme hostili páté Poděbrady. Dle předpokladů soupeř měl kvalitu a tak se hrál fotbal hodný postavení obou týmů v tabulce. Škoda jen,, že se k solidním výkonům hráčů, nepřidal i rozhodčí, který na sebe zbytečně strhával pozornost, mírně řečeno…

Začátek utkání nemohl být lepší. Již v 5. minutě si na Hocmiho kolmici naběhl Bury a potvrdil roli kanonýra – 1:0! Další dvě šance neproměnili na zadní tyči Vosič s Mézou a hra se začala vyrovnávat. Bez jakýchkoli výmluv, chybějící Fronka, Jemi, Suky a nově Štěpi byli na naší hře znát. To neznamená, že by kluci na hřišti působili odevzdaně, nebo něco podobného. Naopak! Třeba takový Méza naběhal neskutečné kilometry. Bohužel vyrovnání jsme odvrátit nedokázali. Soupeř hrozil zejména z centrů. Ve 20. minutě se poděbradští fotbalisté prosadili z dlouhého autu, kdy jsme nebyli dostatečně důrazní při bránění v našem pokutovém území – 1:1! Do konce poločasu se již nic zásadního neudálo.

Ve druhé půli jsme přeci jen začali méně chybovat v základních činnostech, čímž jsme hosty prakticky nepouštěli k našemu vápnu a na druhé straně byli víc nebezpeční v ofenzivě. Škoda, že Bury byl vždy zastaven, i když za cenu faulu, ale zastaven.. Gólové situace přibývaly, ale nebyli jsme schopni je dotáhnout ke zdárnému konci. A tak málem přišel trest, ale Mára nás podržel, když vychytal útočníka ve stoprocentní šanci!!! Možná trochu paradoxně jsme rozhodli že vzduchu. Soupeř byl opravdu o nějakých pár centimetrů v průměru vyšší…Deset minut před koncem Adis nacentroval a Nojbi, který držel celou defenzívu se trefil parádně hlavou – 2:1!! Když závěr zápasu dohráli kluci s přehledem a ani v nastaveném čase žádnou šanci soupeři nenabídli, byly tři důležité body na světě!!

V SOBOTU nás čeká nepříjemný Hlízov. Autobus odjíždí ve 14:45 od hřiště. Podpora bude potřeba a kdyby byla jako s Poděbrady, hned se hraje lépe! SPOLEČNĚ JSME SILNĚJŠÍ, DÍKY MOC!!!