Průhonice vs. Mnichovo Hradiště 6:1 (4:0)

Anglický týden snů! Ve středu jsme si odskočili na 3. kolo Středočeského poháru. Hrálo se v Liblicích u Českého Brodu. Začátek byl stanoven na šibeničních 16:00 (super nápad takhle ve středu!..) a tak jsme dávali sestavu horko těžko dohromady. Pomohli 4 kluci z béčka a na 15 minut se dostal na plac i nestárnoucí štírek Honza Přílepek, který málem i skóroval. Budu-li upřímný, naštěstí se mezi střelce nezapsal a tak se mohl dál vrátit ke svým funkcionářským rolím ;).. Soupeře, hrajícího střed 1.B třídy, jsme od začátku přehrávali. Vzadu si Nojbi vše zorganizoval a tak domácí, krom několika centrů, neměli prakticky z čeho skóroval. Postupem času jsme se začali prosazovat i gólově a tak výsledek 6:0 (druhý po sobě) nikoho nepřekvapil. Mezi střelce se postupně zapsali : dvougóloví Hočmi a Nojbi, po gólu Doudys a Vosič.
Ještě jednou díky klukům za kvalitní výkon a za invenci, která byla potřeba, aby na zápas stihli dorazit!!

Teď k sobotě. Díky dlouhotrvajícímu dešti se náš trávník ocitl pod vodou. Měli jsme tedy dvě možnosti. Buď nechat soupeře (z Mnichova Hradiště), rozhodčí i naše kluky dorazit zbytečně do Průhonic, anebo se pokusit přeložit zápas do Újezdu na jejich novou umělku. Vzhledem k tomu, že jsme přihlásili druhou nejvyšší krajskou soutěž ve FOTBALE, přišla nám druhá možnost logičtější (i když dražší), než FOTBAL nehrát..

Tajfun, válec, ruská hokejová mašina 80. let, Barcelona let nedávno minulých, Bayern současnosti, nazlobený Lukáš Krpálek, atd. Všechno těžko zastavit. Stejně tak, to, co předvedli kluci v úvodní pětadvacetiminutovce. Minimum zkažených přihrávek, neustálý pohyb téměř všech hráčů, nápady, góly – pastva pro oči!

Na úvod jsme si pomohli dvěma standardními situacemi. První dlouhý aut ještě neproměnili, ale druhý Jemel protečoval přes brankáře, který vyrazil jen do břevna a Méza byl tam, kde měl být – 1:0! Ještě ani neutichly oslavy, další trma vrma před brankou hostí a Jemi – 2:0!! Diváky, možná i ty, kteří nám normálně nefandí, přivedla do extáze 15. minuta. To jsme na naší levé straně zabránili soupeři v protiútoku, následovalo pět šest rychlých narážeček, aby si Jemi připsal další kanadský bodík a dal Dombičovi do ulice. Ten si položil, způsobem sobě vlastním, i gólmana a do odkryté branky – 3:0!! Jásot střídal potlesk a naopak! Pod kotel se přidávalo dál! Neskutečnej kolotoč! Neuběhla ještě ani půlhodina a Doudy zvyšoval na 4:0!! To už mnichovohradišťským trochu tekly nervy a občas nás dojeli po odehrání. Kdo hrál fotbal, tak se jim nemůže ani moc divit. Čemu se divit lze, je, že nakonec jsme vyhráli i na ŽK 3:0?!..Bohužel jeden takový zákrok odnesl zraněním Jemi a musel střídat. Do přestávky se skóre již neměnilo.

Jak už to ve fotbale bývá, přestávka, vedení 4:0, málokdy se pokračuje ve stejném módu. Přijde lehké uspokojení, trocha opatrnosti, soupeř jde hrát ‘nový zápas’.. Bylo tomu i tentokrát. Nutno říct, že soupeř se nevzdával za žádného stavu a na rozdíl od nás, měl asi sedm lidí na střídání. Odměnila ho 62. minuta, kdy prošla střela skrz Davida, který odchytal zápas se zraněním (v NHL zranění blíže nespecifikují, aby se na ně soupeř nemohl zaměřit. pozn. aut.), za to mu patří uznání. Za stavu 4:1 byl zápas v poli celkem vyrovnaný. Konečnou podobu skóre jsme stanovili po dvou ukázkových brejcích. Nejprve uvolnil Suky Hočmiho a ten suverénně proměnil -5:1. Minutu na to Méza nalajnoval dálnici, jak na ministerstvu, pas přebral Bury, obešel i vyběhnuvšího brankáře a ukončil demolici – 6:1!!

Za skóre 6:0;6:0;6:1 by se nestyděl ani antukový král Rafael Nadal. No, my bychom se také nezlobili, kdybychom ještě pár tenisových výsledků přidali. Možná nám bude stačit, když se vrátíme i k fotbalovým. Na hřišti pro to uděláme maximum. Otázkou je, co s námi udělají další opatření.. Budeme doufat ve zdravý selský rozum, kdy sportování utužuje tělo i mysl a na venkovních sportovištích je pravděpodobnost radikálně menší. Samozřejmostí je dodržování všeobecně známých zásad a pravidel!!

Příští zápas (snad) odehrajeme v sobotu v Dolním Bousově. Možná poslední zápas s diváky, pojeďte nás povzbudit!!