PRŮHONICE  vs.  TUCHLOVICE  1  :  1  ( 1  :  0 )

Teď jsem to dokoukal. A proto mohu s čistým svědomím říci :  zatím nás fotbalová spravedlnost míjí obloukem. Pokud si tedy nevyberu šanci hostí v 89. minutě, která skončila gólem, ale byl máván sporný offside (spíš chybně..). Jinak? V první půli PĚT! vyložených gólovek na naší straně. Soupeř první střelu v 50. minutě Jirkovi do koše a první vážnou šanci v 57… A to si vůbec nemyslím, že by soupeř byl špatný. Naopak. Tuchlovice hrají přebor již několik let a umísťují se v horní polovině tabulky. Navíc jsou déle pospolu a tak působí sehraným dojmem. Nicméně, pokud se hraje zápas, ve kterém vedete na tutovky 5:0, celkově asi 8:3, tak se mi remíza prostě úplně spravedlivá nezdá. I když, jestli byla spravedlivá v prvním kole, tak tahle je zlatá!! :)))

Pro ty, kteří nebyli, případně pro připomenutí.

Začátek se nám povedl ukázkově. Hned ve 2. minutě Štěpi zpracoval pro Vosiče, ten vysunul Buryho a kopal se roh. Škardič pustil Adamův centr a Filda vymetl pavouky – 1:0! Další akci na dotek zakončoval Bury, ale brankář v pohodě lapil. V 25. jsme rozehráli rychle aut, Štěpi dal ve vápně Burymu, tomu míč před zakončením odskočil. Tohle jsem si dal 5x, neskutečná fotbalová paráda. (na YouTube 28:01) Škardy z vlastní poloviny pas na Buryho, ten hrudí Adisovi, který dává z první na Štěpu, jenž patou ze vzduchu nachází opět Buryho. Následuje bomba, ale gólman vyráží. Štěpi z úhlu brankáře prostřelí, ale toho zastoupí na brankové čáře hostující obránce. Balón však netrefí, roztočí ho za sebe a následně vyhlavičkuje. Nohy za čárou určitě, míč, podle hráčů a diváků také, ale AR1 zůstal klidný. Úhel kamery i náš z lavičky byl neodhalující a stejně by to bylo houby platné. Maximálně bychom přidělali práci KR a tu zaměstnávají jiní stěžovatelé…V 38. minutě uvolnil Štěpi Buryho, avšak tomu nebylo v neděli přáno a v dalším samostatném nájezdu přestřelil. Těsně před půlí si naběhl Štěpi na Adisovu ulici, ale ani on v duelu s brankářem nezvítězil. Následovala ještě hlavička z malého vápna, ale Bury opět zařízení netrefil. Takže sedm šancí. Hosté byli nebezpeční ze vzduchu, ale buď nedosáhli, anebo je kluci zvládli zablokovat. Tzn. – Jirka bez zákroku…

Na začátku druhé půle přišly dvě střely na obou stranách, ale brankáři bez problémů. A tak přišla 59. minuta. Nenápadná akce Tuchlovic, centr do našeho vápna. Tam si útočník zpracovává zády k naší brance na nějakých 14-ti metrech, přijde patrně kontakt s naším obráncem a rozhodčí je nekompromisní. Vzhledem k zákroku? Až přesvědčivě nekompromisní. (Zkušení rozhodčí říkají, že se spousta zákroků dá číst a rozhodnout podle řeči těla hráčů, jejich reakce, atd..) Myslím, že to platí i obráceně..Při další šanci zradilo Štěpiho zpracování a tak se do koncovky nedostal. V 70. mohl střídající Rosťa hlavou přelobovat gólmana, ale trochu se ho zalekl. Od 77. jsme hráli dvě, tři minuty v deseti. To si Bábis zašel v osobním souboji na vyšetření ORL, které mu soupeř provedl a Bábovi se spustila ‚červená‘. Aut pro hosty. V 84. krásná ulička hostí do našeho vápna, ale střela nad. Přišel Adisův centr, ale byli jsme daleko. V 87. Jirka chytá nebezpečnou hlavičku. Následovala 89. minuta. V 90. se Štěpi vřítil do pokutového území, ale ke střele se nedostal. Stejně tak Adise v posledním náznaku šance obrana zablokovala. Na druhé straně Jirka včasným vyběhnutím zneškodnil gólovku hostí. Takže 1:1?

Milín si bude letos hrát svoji soutěž, tak zápas s ním vynechám.Druhý domácí zápas – druhá remíza. Dva body? Málo! Na druhou stranu nějakých 12-15 tutových šancí. Prakticky všechny vypracované. To málo není. Nepadá to tam. Pro mě a hlavně pro kluky je důležité, že ty šance přicházejí. Vím, že to prorvem a bude to nálož! Nelze ani zapomínat na to, že jako již tradičně, měníme sestavu každý zápas a to na zásadních postech. Tak uvidíme, až se kluci uzdraví a začne si to sedat. Navíc musíme dohánět tréninkové manko, příčiny si necháme v kabině.

Další zápas již ve STŘEDU 30.8. od 17:30 doma přivítáme VELIM.

Následuje SOBOTA a výjezd do HVOZDNICE v 17:00 (autobus v 15:00).

Rudolf Kahle