KLECANY vs. PRŮHONICE  4:5 na p.k. (3:3)

V posledním zápase na hřištích soupeřů proti nám stál celek Klecan. Mužstvo, které ještě v minulém kole hrálo o postup. Mužstvo, které se opírá o nejlepšího střelce soutěže, šestačtyřicetiletého Aleše Pfeifra, jenž své gólové konto navýšil na úctyhodných 35 branek!!! Zápas se hrál za úmorného vedra a velké klecanské hřiště prověřilo fyzickou připravenost hráčů. Nyní lze konstatovat, že oba týmy patří v tomto směru opravdu ke špičce v této soutěži.

Od začátku jsme byli aktivnější a lépe kontrolovali balón. Domácí hráli naopak jednoduché dlouhé nákopy za obranu, odkud přicházely centry hledající především jejich elitního útočníka. Z jejich pohledu nutno podotknout, že to je dobrá volba, protože v případě pokusu o kombinaci vyráběli spoustu chyb a nebýt naší liknavosti v koncovce, mohli jsme zápas rozhodnout v první třicetiminutovce. Bohužel největší tutovky neproměnil Mára Dobi ani jindy chladnokrevně trestající Doksy. Jednou nás zastavil brutální praporek AR2. Příležitosti měli však i domácí. Přesto jsme to byli my, kdo se ujal vedení. Ve 20. minutě stál Méza na konci parádní akce – 0:1! Soupeři jsme mohli zasadit K.O., ale další dvě šance jsme nedali a tisíciprocentní penalta na Mezka se nepískala. A tak přišel trest! No trest, spíš test. Test naší psychiky, odolnosti. Dá se říct, že hráči obstáli. Ono dostat 3 góly za PĚT MINUT, je tedy umění, ale vrátit se do zápasu a ještě do poločasu vyrovnat, je určitě pozitivní signál do budoucna! A jak padaly naše branky? Obdržené popisovat nebudu, ať nejsme na konci sezóny negativní ;).. Takže, 41. minuta, stav 3:1 pro domácí a my rozjíždíme další kombi, kdy nabíhající Dobi nachází ve vápně Doudyse, který z těžké pozice elegantně přehazuje gólmana – 2:3! Dvě minuty po té jsme vysunuli napadání hluboko na polovinu soupeře, Jemi obral stopera, předložil Doksymu a ten tentokrát proměnil bez váhání – 3:3!! Šestigólový poločas je u konce.

Druhý poločas už takové ofenzivní harakiri nenabídl. Byli jsme stále aktivnější, ale šance se již tak lehko, jako před přestávkou, nerodily. Nicméně po čtvrthodince jsme si vše vynahradili. Krásná akce na pravé straně, kdy Bery vykoupal obránce domácích, a na jejím konci čím dál častěji skórující Méza – 3:4, tuze pěkné!! Klecanští v tu dobu čekali na ránu z milosti, tu jsme jim bohužel nezasadili. Naopak. Centr do našeho pokutového území, který našel zlý sen sobotního odpoledne a bylo srovnáno – 4:4, Pfeifer 3 kusy!! Oba týmy chtěly vyhrát, ale k vítězství jsme měli blíže my. V samotném závěru šel Adam s Jemim do otevřené obrany, Doudys na Zdeňu prostrčil, ten ale zakončil možná rychleji, než bylo potřeba a domácí svatyni přestřelil.. Konec!

Šlo se tedy na penalty. Po sedmé v této sezóně. David potvrdil svoji extra třídu v této disciplíně, dvě penalty chytil, sám svoji proměnil a my si tedy připsali šestý bonusový bod!

Klobouk dolů před kluky, kteří na konci dlouhé sezóny předvádějí takový fotbal, jaký předvádějí!! Myslím, že nám všem dělají radost a i se na to dobře kouká..;)

Tentokrát musím vyzdvihnout jedno jméno, a že to moc často nedělám. Jméno David Bereš. Kluk, který, i když není zdravotně v pořádku, neexistuje, že by vynechal souboj, neexistuje, že by diskutoval o tom, kam ho postavím. Ví, jaká je situace, tak hraje a nechce prohrát. Stejně jako teď v Klecanech, kdy absolvoval s o 20 centimetrů vyšším a 20 kilo těžším Pfeifrem bezpočet soubojů a z velké části je vyhrával. Protože chtěl – v tom je jeho přínos mužstvu neskutečný!

POZOR!! POSLEDNÍ ZÁPAS SEZÓNY HRAJEME TUTO SOBOTU DOMA JIŽ OD 10:00, páté místo stále ve hře, i když z toho bude asi šesté..