Poslední článek uplynulé a zároveň úvodní té nadcházející sezóny píši víc jako trenér áčka a tudíž i osobně..

Tak jsme přeci tam!!!

Na závěr sezóny jsme obrátili pravidlo, které praví, že: “ Po posvícení přijde s….“. My jsme v posledním zápase zažili nejprve VELKOU ( prohra 0:4 v Bousově! ), abychom se následně dozvěděli, že postupujeme do nejvyšší krajské soutěže PŘEBORU SKFS i z třetího místa!! Zřejmě nějaká karma, spravedlnost či jen souhra okolností.. Nicméně jsem přesvědčen, že si to kluci, fanoušci a vlastně celý Spartak za tu sezónu zasloužili!! I když někteří jeho členové asi ani nevědí, co 1. tým klubu vlastně hraje.. Já naopak musel dát za pravdu zkušeným playerům (Fronkovi s Chrobem), kteří mě při rozlučce chlácholili, že ne v každé sezóně se udělá 69 bodů a hraje se finále poháru! Je to tak. Asi časem doceníme, jak byl ten uplynulý rok povedený. Určitě tam najdeme kaňky v podobě ztrát v Luštěnicích, Pěčicích i oba zápasy s Mnichovohradišťským SK se nepovedly, ale pozitiva jasně převládají! Krom již zmíněných výsledků, které jsou a zůstanou zapsány v análech, je pro mě, jako trenéra, nezanedbatelným kladem zjištění, jak vzrůstá zájem o průhonický fotbal, čehož jsou návštěvy nejen na domácím, ale i na venkovních hřištích důkazem! Další plus byla hra, kterou hráči většinou předváděli. To je další level. Kdo dělal jakýkoli sport ví, jak je těžké, hrát každý zápas na vítězství. A navíc, aby se hrál fotbal koukatelný, aby to bavilo fanoušky, aby ten blázen na lajně neřval pokaždé, když si to chci udělat trochu jednodušší. Vždyť tak hraje 90 procent týmů a hráčů proti nám!.. Za to musím před kluky smeknout, že se o to snažili a to i ve chvílích, kdy se zrovna třeba nedařilo podle představ, nebo se dokonce prohrávalo. Odměnou je jim postup, uznání od soupeřů i jejich činovníků a v neposlední řadě i to, že z téměř 120-ti branek, vstřelili možná víc jak stovku hezkých, krásných a hlavně vypracovaných!! 

Několik díků..

Začnu u hráčů: krom přijetí nějaké již zmíněné herní filozofie, jim patří dík i za disciplínu na hřišti, a že to měli kolikrát těžké, protože ne každý (a to se hodně mírním;)) zápas se sudím úplně povedl. Další dík klukům (Adis, Koťas, Méza, Bába, Jemi, Bury, Bery..) , s kterými už tady několik let válčíme a bereme průhonický fotbal za svůj, i když někteří to nemají úplně za barákem. Další dík všem třem nováčkům (Štička, Štěpi a Melda), kteří bez problémů zapadli do týmu a hrají v něm nezanedbatelnou roli! Další dík matadorům, kteří se rozhodli kariéru ukončit, přerušit, nebo dostali nabídku, které jsme nebyli schopni konkurovat. Frony, Suky, Nojbi díky, budete vždy součástí historické sezóny! Díky klukům, kteří sice odehráli minutové epizody, ale bez nich by ta postupová mozaika nebyla kompletní! Na závěr musím vyzdvihnout Patrika Kesseliho, který odchytal prakticky celý podzim, snažil se být na všech tréninkách, což v jeho 49-ti letech, s rodinnými a pracovními povinnostmi není úplně obvyklé!..

Tak jmenovitě, kdo se objevil na hřišti:
Patrik Kesseli, Marek Štika, Pavel Kotýnek, Zdeněk Jemelík, Jakub Frohna,, Jan Neuberg, David Béreš, Tomáš Bábovka, Adam Douda, Petr Hochman, Jan Vosátka, Tomáš Souček, Michal Bureš, Lukáš Mezei, Marek Chrobák, Lukáš Budějský, Jakub Štěpnička, Petr Melíšek, Karel Dombi, Jakub Mužík, Zdeněk Špaček, Filip Kotýnek, Petr Beneš, Daniel Szatmari, Lukáš Žáčik, Marek Dobiaš, Aleš Deré a Daniel Houda.
Speciální cenu by si zasloužili Honza Přílepek s Adélkou, bez kterých bych tu nebyl a bylo by klidněji..

Přejdu k výboru a obci: díky za podmínky, které se snaží výbor zajistit, abychom mohli průhonický fotbal posouvat dál a výš! Vím, jak je to složité, navíc když slyším některé „zasvěcené“ názory?! A to úplně nemusí souviset s tím, jestli daný „expert“ fotbal hrál, zapomněl, nebo ho minul.. Velký dík patří obci jakožto největšímu sponzorovi!! Jen mě osobně trochu mrzí, že se tak málo zastupitelů dorazí podívat ‚live‘ – fakt je tady občas docela zábava ;)..

Uzavřu fanoušky: tak tohle je další povedená disciplína! Neskutečné, co jste letos předvedli! Samozřejmě, mohl bych vytknout slabší rozjezd po zimní přestávce;), ale následně? Počet Vás, kolik je ochotno jet téměř 100 kilometrů s námi?! Ta pozitivita v každém zápase?! I v těch několika nevydařených!! Já opravdu neslyšel za sezonu negativní reakci. A to s některými trávím docela dost času :)). DÍKY, DÍKY, DÍKY!!! Naše vítězství, jsou i Vaše!!

Už se to pomalu rozjíždí…

Za pár dní již začíná příprava na novou přeborovou sezónu. Soutěž nás čeká těžká. Z divizí letos spadlo rekordních osm mužstev, což v důsledku znamená, že spadlo například Poříčí na 9. místě se 47 body! Budeme tedy hrát s mužstvy, které budou mít ambice se hned vrátit zpět do divize, plus s týmy, které se v uplynulé sezóně umístily na 1.-8. pozici. Šestnáctku doplní pět postupujících mančaftů z 1.A tříd, takže si zahrajeme znovu se Sokolčí, která nechtěla postoupit a s Mnichovohradišťským, které do toho nešlo..:))) Zjednodušeně – letošní přebor bude kvalitnější, než v jiných letech! Na posilách pracujeme, musím přiznat, že je to těžší než bych čekal, ale pro další ročník nezbytné! 

Přípravné zápasy hrajeme všechny doma, tak se můžou i fanoušci těšit, že nebudou bez fotbalu dlouho..
NE 24.7. 17:00  vs. PŘEDNÍ KOPANINA (přebor)
ČT 28.7. 18:30  vs. LIGMET MILÍN. (1.A třída)
NE 31.7. 17:00  vs. VIKTORIA ŽIŽKOV ‚B‘ (přebor)
NE 7.8. 18:00  vs. KOSOŘ (1.A třída)

Přeji všem pohodové léto a PRŮHONICE OLÉ !!!!!!