TJ Kunice : Spartak Průhonice 0:1 (0:1)

Čtvrtek, 28.9.2023 13:00 hřiště v Kunicích

Cítili jsme, že to pro nás bude zápas roku, hrát na hřišti vedoucího týmu dosavadní tabulky. Museli jsme se obejít bez zraněného kapitána a současně nejužitečnějšího hráče týmu, Rosti Janovského.

Přesto jsme dokázali do zápasu vlétnout ve velkém stylu a dá se říct, že jsme překvapenému soupeři diktovali hru. Časem se hra sice vyrovnala, ale pořád jsme byli mírně lepším týmem, což jsme korunovali vedoucím gólem po krásné akci dvojice Lepič-Ledvinka. Škoda, že jsme do konce poločasu nedokázali dát druhý gól, který by nás víc uklidnil. Do té doby vládla naše jistá, silná a precizní obrana, která nepustila soupeře k jediné velké šanci za poločas.

Do druhé půle nastoupil soupeř s velkým odhodláním strhnout zápas na svou stranu. U nás se plně projevila absence kapitána. Nedokázali jsme na delší dobu podržet míč na svých kopačkách a zápas se proměnil v nátlakovou hru domácích z větší části hranou na naší polovině. V tu chvíli se konečně ukázal plně náš brankář Zach, který tým podržel v nejhorších chvílích. Ty přišly v 66.minutě, kdy hráč Peterka neudržel nervy na uzdě a za jeden zákrok se po dvou žlutých kartách nechal vyloučit a ještě víc tím oslabil tým.

Tlak narůstal, ale díky soudržnosti týmu a výbornému výkonu brankáře jsme výsledek uhájili a odvezly si důležité 3 body. Na konci zápasu se nepříjemně po faulu soupeře zranil náš další velice výrazný hráč, Kuba Ondroušek, který zápas již nedohrál a musel být odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření. Přejeme Kubovi brzké uzdravení a snad mu bude útěchou důležité vítězství.

Spartak Průhonice : SK Votice 1:2 (1:2)

Sobota, 30.9.2023 10:00 hřiště v Průhonicích

Tento zápas nám nevyšel. Mnoho opor převážně ze zdravotních důvodů nemohlo nastoupit, takže jsme hráli v improvizované sestavě. Až do prvního gólu soupeře jsme se nemohli dostat do hry a soupeř nás v poli přehrával. Gól jsme dostali ze standardní situace (hlavou z rohu). Potom jsme se trochu vzepjali, což vygradovalo v podobně hezkou akci, jako v minulém zápasu a duo Motika-Mareš dokázalo vyrovnat. Chvilku to vypadalo, že bychom snad mohli na hřišti převzít aktivitu, ale po pár minutách opět soupeř převzal vládu nad zápasem. A další standardní situace, tentokrát trestný kop a další gól hlavou z ní. Celý zbytek poločasu se dohrával v režii soupeře.

Do druhé půle přišlo „jiné“ průhonické mužstvo a aktivitu jsme začali přebírat my. Jenže chyběla kvalita v přechodu do útoku, takže územní tlak jsme měli, ale k mnoho gólovým šancím to nevedlo, takže soupeř v klidu své vedení uhájil.

Nezbývá, než hodit tento nepovedený zápas za hlavu a v dalších zápasech dokázat, že jsme kvalitní mužstvo a patříme mezi nejlepší týmy v soutěži.

Jan Lepič a Daniel Sigan