Na minulý víkend jsme si naplánovali soustředění. V pátek ihned po škole a po obědě se nás sešlo 15 dorostenců a 3 trenéři v krásném prostředí hotelu Valnovka Kamenice, velice blízko naším Průhonicím. Vrátili jsme se na stejné místo, kde jsme minulý rok již dvě soustředění absolvovali. Valnovka byla vybrána proto, že splňuje všechny náročné parametry, které my požadujeme. Přímo v areálu hotelu se nachází sál pro posilování, bazén se saunou pro regeneraci po náročných trénincích a v blízkosti je možnost pronajmout si jednak halu a jednak venkovní hřiště s umělou trávou a osvětlením.

Ihned po ubytování jsme vyrazili na úvodní, fyzicky náročný trénink v blízké hale v Dařboži. Na programu bylo hlavně posílení fyzické kondice, práce s míčem a nakonec i krátký fotbálek. Po návratu na hotel nás čekala vydatná a výborná večeře a po odpočinku další porce tréninku, a to kruhový posilovací trénink. Přes náročnost ho kluci zvládli s úsměvem, protože ihned po posilovně je čekal Relax v bazénu a sauně. Náročný den byl zakončen bonusovou druhou večeří, protože v bazénu notně vyhládne.

V sobotu ráno po bohaté snídani jsme odjeli za hustého sněžení do fotbalového areálu FK Kunice, kde jsme absolvovali venkovní trénink na umělé trávě. I když od rána sněžilo, hřiště bylo perfektně připraveno. Trénink probíhal hlavně s míčem na noze, důraz byl kladen hlavně na přihrávky a střelbu na branku. Po tréninku nás čekal oběd, relaxace a odpoledne opět hala v Dařboži, kde jsme po krátkém rozcvičení a práci s míčem sehráli miniturnaj s týmy po 5 hráčích. Kluci turnaj vzali velmi vážně, takže vzplály i emoce, které k fotbalu přece patří. Po takto náročném dni už kluky čekala jen první večeře, relax v bazénu a sauně a nakonec druhá večeře. K tomu mohli sledovat i spoustu fotbalů v televizi.

V neděli po snídani nás čekalo vyvrcholení soustředění, a to přátelský zápas s FK Kunice, který jsme domluvili v sobotu. Kluci zápas odmakali tak, jako i celý víkend a herní posun kvality byl znát. Výsledek nebyl důležitý, protože se hrálo na menším hřišti pouze v šesti hráčích na každé straně, ale pro trenéry to bylo velice cenné srovnání. Následoval polední oběd, závěrečné zhodnocení hlavního trenéra a odjezd domů.

Soustředění hodnotíme velice kladně, kluci k němu přistoupili velice zodpovědně a současně si spolu užili i spoustu legrace.

Za vše hovoří některé reakce rodičů :

  • Moc díky za fantastické soustředění ….
  • Říká se, že jaký je realizační tým a trenér, takové že je i mužstvo. Pánové, chci Vám ze realizaci soustředění moc poděkovat …