Divišov - Průhonice 4:2

27.10.2014 20:29

Od úvodních minut domácí určovali tempo hry a diváci se celý zápas bavili pohledným fotbalem. To že se Divišov nadře na vstřelení branky je svatá pravda, a první poločas toho byl důkazem. Pekárek, Marek Hanuš, Vávra, mohli již brzy slavit, ale pohrdli i vyloženými šancemi, stejně jako ve 27. minutě výborný Cacák, když byl sám před gólmanem a mohl se ho zeptat, kam to má uklidit a o chvíli později po rohu střílel do tyče. Slávu tak sklidil navrátilec po zranění Vondrák, když těsně před odchodem do kabin netradičně hlavou po centru Pekárka přetlačil obránce hostů – 1:0. O hostech nebylo první poločas ani slyšet a tak poločasový výsledek pro ně byl hodně milosrdný.

Na začátku druhého dějství se ale Průhonice osmělily a v 53. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Brázda ještě teď určitě zpytuje svědomí a zjišťuje, proč mu byla divišovská prázdná branka malá. V klíčovém okamžiku nedělního odpoledne stáli při Divišovu všichni svatí. A tak se v 58. minutě měnilo skóre na druhé straně, když divišovský „Ronaldo" Pekárek proměnil po cizelérské přihrávce Vondráka sólo. Domácí sniper byl při chuti a za chvíli přidal po chybě obrany hostů, včetně gólmana Krahulíka gól na 3:0. Euforie pokračovala ještě pět minut, kdy si střídající Macháček narazil s Pekárkem a mazácky uklidil míč do sítě. V této chvíli divišovský orchestr dohrál a začali vyučovat hosté. Nejprve Vošta proměnil učebnicovou akci a následně pokořil domácí obranu s brankářem Minha – 4:2. Narostlá průhonická křídla tak přistřihl v 86. minutě včasným výběhem Jan Hanuš a před hostujícím útočníkem na poslední chvíli schoval míč pod sebe. Více už domácí hostům nedovolili a slavili dlouho do noci zasloužené vítězství.

Branky: 58. a 62. Z. Pekárek, 45. Vondrák, 68. Macháček – 71. Vošta, 84. Minha. Rozhodčí: Benák. ŽK: 2:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (87. Blažíček), Jíša, Marek Hanuš, Lehán – Janovský, Vávra, Cacák (61. Macháček), Vondrák (78. Moravec) – Campodonico, Z. Pekárek. Trenér: Roman Sedlařík.

JOSEF SVOBODA