Kondrac – Průhonice 5:3

22.09.2014 21:28

Utkání začali aktivněji domácí, výborně hrající Borkovec orazítkoval tyč a z dorážky zamířil Pavlíček mimo brankové tyče. Hosté kontrovali ze standardní situace. Skóre otevřeli domácí ve 13. minutě, když se po výborné individuální akci Potůčka prosadil zkušený Kubín. Domácí nadále diktovali tempo hry a Pavlíček mohl zvýšit, ale po zpětné přihrávce Červeňáka pálil těsně vedle. Hosté hrozili z brejků.

Druhý poločas nabídl výborný fotbal a sedm branek. Domácí přikovali hosty na jejich polovinu, ale neproměnili šance, a tak udeřil na druhé straně nejprve Mihna a stav otočil Kotýnek. Kondračtí se ale nepoložili, po skvělém pasu Borkovce proměnil sólo Pavlíček a po lahůdkové akci Červeňáka natočil jazýčky vah na domácí stranu Pavelka – 3:2. Císař následně zlikvidoval velkou šanci hostujícího Kroha. Když se v 70. minutě po další z mnoha šanci domácích prosadil Pavelka po akci Borkovce s Potůčkem, zdálo se být jasno. Domácí ale zahazovali šance, hlavně Červeňák, a tak střídající Slavětínský snížil na 4:3. Kondrac si ale vzít výhru nenechala a pojistila jí gólem Špičky po centru Pavlíčka.

„Jsem spokojený s výhrou, s konečným výsledkem již méně. Kluci odehráli výborné utkání a hosty většinou přehrávali. Jediné, co mi ke spokojenosti chybí, je proměňování šancí. Mohli jsme vstřelit deset branek a nikdo by se nemohl divit. Bohužel po několika individuálních chybách jsme Průhonice nechali žít a závěr zbytečně zdramatizovali. Přesto musím všechny kluky pochválit, protože dokázali otočit výsledek a od první do poslední minuty si šli důrazně za vítězstvím," děkoval týmu trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a dodal: „Jsem rád, že jsme po vítězství béčka 8:2 a přípravky 9:4 nezůstali pozadu a završili výborný kondracký víkend. Do Zvole si nepojedeme pro bod, ale pro vítězství a útok na čelo tabulky." 

Branky: 61. a 70. Pavelka, 13. Kubín, 58. Pavlíček, 88. Špička – 48. Minha, 56. Kotýnek. Rozhodčí: Myška. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Kondrac: Císař – Tichý, Budil, Kubín, Šanda – Červeňák, Pavelka, Borkovec, Beránek (55. Špička) – Potůček (88. Kašpar), Pavlíček.

Autor: Pavel Šimáček