Průhonice - Divišov 5:4

24.05.2015 12:29

Ofenzivní zápas načali domácí aktivněji, z malého vápna po centru přestřelili a Sedláček technickou střelou z 20 metrů trefil břevno. Ve 21. minutě ale udeřil Divišov. Zdeněk Janovský vybídl z vlastní půlky za obranu Vondráka, a ten z šestnáctky uklidil míč na zadní tyč. Průhoničtí kontrovali ranou Kuneše po závaru těsně vedle. Ve 28. minutě to už bylo 0:2. Marek Hanuš poslal míč doleva Vávrovi, který ho z první předal Pekárkovi do šestnáctky, a ten ranou na zadní tyč nedal brankáři šanci. Ve 32. minutě byli domácí na ručník, Lehán nádherným centrem našel na pravé straně naběhnutého Vondráka, který hlavou upravil na 0:3. Domácí ale nerezignovali. Lepiš po centru Vošty ještě hlavou přestřelil, ale ve 39. minutě už přišlo snížení. Asistent rozhodčího signalizoval hlavnímu hraní rukou Campodonica, který si kryl obličej při trestném kopu a penaltu Sedláček bezpečně proměnil. Po přestávce se pokračovalo v útočném zápase. První šanci měl Campodonico, ale po obejití brankáře Zímy, trefil z úhlu jen boční síť, na druhé straně vychytal J. Hanuš ve vyložené příležitosti Voštu. Následně gólman Zíma včasným výběhem a odkopem zmařil šanci Divišova, míč se dostal k Vávrovi, ten ho přistrčil Pekárkovi, jenž ale opuštěnou branku z dálky netrefil. V 61. minutě se měnil stav po Voštově střele z hranice šestnáctky – 2:3. V 72. minutě se dočkal i Campodonico, když se po obejití Zímy tentokrát nemýlil – 2:4. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže čtvrthodiny před koncem se Divišovu zranil třetí hráč (Blažíček), kterého neměl kdo vystřídat, a tak zápas dohrál v útoku. Toho hned Průhoničtí využili hlavičkou Vošty na zadní tyči po rohovém kopu – 3:4. Následně byli domácí blízko srovnání, ale Kuneš hlavičkoval po standardce nad a dva průniky do malého vápna byly na poslední chvíli zblokovány hostujícími obránci. V 85. minutě mohl rozhodnout Pekárek, ale vyběhnuvšího Zímu neobhodil, a tak přišla divišovská zkáza. Osamocenému Brázdovi ještě J. Hanuš střelu z malého vápna vyrazil, ale po další ruce Campodonica, tentokrát po centru, domácí v 87. minutě vyrovnali z penalty Sedláčkem. Aby toho nebylo málo, Divišov si z Průhonic neodvezl ani bod, protože se v nastavení prosadil po centru střídající Slavětínský, který střelou z malého vápna přivedl domácí fanoušky do euforie – 5:4. 

Branky: 39. a 87. (obě z PK) Sedláček, 61. a 76. Vošta, 91. Slavětínský – 21. a 32. Vondrák, 28. Z. Pekárek, 72. Campodonico. Rozhodčí: Miroslav Vlk. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3.

JOSEF SVOBODA

https://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/divisov-prestrelku-neustal-20150523.htmlZdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/divisov-prestrelku-neustal-20150523.htmlhttps://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/divisov-prestrelku-neustal-20150523.html