PRŮHONICE - TEPLÝŠOVICE 0:1

05.09.2016 20:59

V prvním poločase měli domácí optickou převahu, ale šance byly na obou stranách. Hostující Pejša po přihrávce Vyhlídala našel z dobré pozice jen rukavice brankáře, lob Hrušky přes vyběhnuvšího gólmana skončil vedle branky. Na druhé straně protáhl Douda brankáře Vejvodu z dvaceti metrů. Ve 33. minutě přišel rozhodující moment zápasu. Po odražené standardní situaci vrátil míč do šestnáctky Chomát a Král hlavou přeloboval domácího gólmana. Ve 42. minutě byli Průhoničtí blízko srovnání. Brankář Teplýšovic Vejvoda fauloval Voštu, ale míč z penalty Krohovi vyrazil. Těsně před odchodem do kabin protáhl Tůma domácího gólmana z dálky.

Ve druhém dějství měli domácí snahu o vyrovnání, ale vypracovali si jen jednu vyloženou šanci, kterou Krohovi zhatil Vejvoda. Hosté se dostávali do otevřené domácí obrany, ale brejkové situace zhatila většinou finální přihrávka, a když už pádil D. Podhorský sám na brankáře, zamířil vedle.

„Domácí nás mačkali a v závěru poločasu jsme přežili penaltu, když už jsme vedli. Ve druhé půli jsme se dostali do několika přečíslení a vadilo mi, že jsme je nedokázali zakončit góly. Přesto jsem rád, že jsme výhru uhájili, hlavně díky vynikajícímu výkonu obrany a výborného Davida Krále, který udržel míče vepředu a neprohrál souboj. Samozřejmě chválím celé mužstvo za bojovnost," radoval se po druhé výhře trenér Teplýšovic Petr Chomát a ještě přidal směrem k soupeři: „Mužstvo Průhonic bych nemohl trénovat, protože tam sice hrají výborní fotbalisté, ale sami na sebe, nejsou parta."

Branka: 33. Král. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:3. Diváci: 70. Poločas: 0:1.
Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/kral-se-stal-kralem-teplysovic-20160903.html