PRŮHONICE - TÝNEC n. SÁZAVOU 1:1 PK 4:5

22.11.2016 22:41

Ve vyrovnaném prvním poločase se mužstva snažila kombinovat, ale zhoršující se terén jim znemožňoval přesnost. V první příležitosti se v 19. minutě objevil týnecký D. Kopta, ale po Radačovského trestném kopu, minul branku. Vzápětí se již hostům zadařilo, když po přihrávce D. Kopty pronikl do vápna Horký a chytře na přední tyč otevřel skóre – 0:1. Jenže ve 33. minutě ztratili Týnečtí míč na půlce a samostatný únik Brázda proměnil – 1:1.

Ve druhé půli již kralovali na hřišti hosté a na těžkém terénu solidně kombinovali. Domácím začaly docházet síly a hráli jen na brejky. Jenže Týnečtí žádnou příležitost neproměnili. A když po závaru Kavoňovu střelu vykopl gólman na roh, po jeho zahrání a trmě vrmě, nedopravil nikdo míč do průhonické sítě a dorážku dalekonosné střely Stejskala z dálky vyraženou brankářem poslal D. Kopta vedle, šlo se do penaltového rozstřelu. Ten Týnečtí umí, když počtvrté (třikrát v přípravných turnajích a jednou v mistráku) všech pět penalt proměnili. A když domácí v první sérii přestřelili, získal Týnec druhý bod.

„Po zásluze jsme získali dva body, když jsme ve druhé půli byli silnější v kombinaci a vytvořili si víc brankových příležitostí," byl spokojený kouč Týnce Miroslav Bubeník a dodal na adresu soupeře: „Průhonice mají kvalitní tým, hlavně doma jsou nebezpečné."
Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal_region/tynec-pobral-na-zaver-podzimu-dva-body-20161120.html