Průhonice – Zdislavice 1:6

05.11.2012 21:25

Ve fotbalové I. B třídě, skupiny D, sice Zdislavice bez pěti hráčů základní sestavy, v poločase v Průhonicích prohrávaly, ale po přestávce rozjely brankostroj, který se zastavil na čísle šest.

Hosté nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy a domácí se v 7. minutě dostali do vedení po sóle Houzara. Následně se Zdislavičtí začali dostávat do hry, příležitosti však svojí zbrklostí nedotáhli do zdárného konce.

Klíčový moment zápasu nastal v 49. minutě , když Filip z trestného kopu trefil břevno a Vobecký z dorážky vyrovnal. Domácí branka rozložila, navíc jim byl v 52. minutě vyloučen hráč za urážku rozhodčího. Hosté ihned přesilovku proměnili ve dvě branky P. Boučka, první po samostatné akci a druhou po nabídce Filipa – 1:3. Domácí sice zahrozili střelou, kterou Klenot vyrazil, ale o chvíli později dorazil Průhonice Kubálek, když proměnil penaltu po faulu brankáře na Gregora. Vzápětí se zaskvěl opět Klenot proti domácí pěkné střele. To ale bylo z průhonické strany vše a hosté přidali ještě dvě branky, když po sólu P. Boučka vyrazil obránce míč do tyče a dorážku Filip pohodlně zvládl a v závěru upravil Žák po centru hlavou na 1:6. Jedinou kaňkou na výkonu hostů bylo zranění T. Naňáka.

Trenér Zdislavic František Heřmánek po zápase nejprve poděkoval. „V první řadě musím poděkovat B mužstvu, které jelo kvůli nám jen s torzem hráčů k derby do Štěpánova," a dodal k utkání: „V kombinované sestavě jsme začali špatně a inkasovali. Postupně jsme soupeře herně přehrávali, který se po prvním gólu sesypal. A tak jsme přidávali snadno jeden gól za druhým. Domácích je mi líto, protože i my jsme si takové zápasy vloni jako nováček prožili."

Branky: 7. Houzar – 54. a 58. P. Bouček, 49. a 82. Filip, 62. Kubálek (z PK), 88. Žák.  Rozhodčí: Mansour. ČK: 1:0. Poločas: 1:0. Zdislavice: Klenot – D. Jankovský, Gregor, T. Bouček, T. Naňák – Vobecký, P. Bouček, Kubálek, Páv  – Jirka, Filip. Střídal: Žák.

MILOŠ KRÁL