Turnaj Zbuzany

21.01.2015 17:07
Tento turnaj byl zatím asi nejkvalitnější. 7 týmů, tzn. 6 zápasů, systém každý s každým. V prvním kole nám los přisoudil mírně slabšího ze dvou týmu TJ Sokol Olšany – bílí. Celý zápas jsme měli mírně navíc a zvítězili 3:1. Na rozdíl od Milovic nám tedy vstup do turnaje vyšel. Ale hned druhý soupeř – TJ DUKLA PRAHA U9 sliboval velký zážitek. A také ano!!! Celou první polovinu jsme soupeře dokonale zaskočili a vlastně jsme ho nepustili k míči a vedení o dva góly pro ně bylo celkem milosrdné. Jak to tak ale bývá, stačil jeden náhodný gól, Dukla se chytla a my jsme se možná na chvilku začali strachovat o výsledek a soupeř třemi góly skóre otočil. Přece jen jsme se ještě vybičovali k závěrečnému tlaku a asi půl minuty před koncem vyrovnali. Bohužel už bylo málo času na obrat. Přesto výsledek 3:3 a hlavně předvedená hra s jedním z předních pražských výběrových klubů byla fantasie. A hned další těžký zápas s TJ Sokol Olšany – černí. Asi pod dojmem minulého výsledku jsme si v mírné euforii poradili i s druhým moravským mužstvem a s přehledem vyhráli 4:1. No a čtvrté kolo? VIKTORIA ŽIŽKOV!!! Do té doby neporažené mužstvo se skórem 14:1. Průběh zápasu byl prakticky podobný zápasu s Duklou. Vedení o dva góly, šok z naší hry, ale v půli zápasu se projevila větší kvalita pár individualit z Viktorky – a bylo vyrovnáno. Tentokrát jsme se ještě znovu dostali do vedení, ale ke konci soupeř vývoj zápasu otočil. Prohra 3:4 hodně mrzí, zvlášť, když jsme celkově nebyli horší. Patrně jsme doplatili na náročný styl naší hry a ke konci nám mírně docházely síly, čehož soupeř využil. Pátý zápas jsme sehráli s TJ Kunice, velkou a známou fotbalovou akademií. Zvítězili jsme sice „jen“ 3:2, ale zápas jsme měli obdivuhodně pod kontrolou. Vlastně se musím přiznat, že jsme s Jirkou od prvního okamžiku nepochybovali o našem vítězství – na což bychom si před turnajem rozhodně nevsadili. Poslední zápas nás čekala v ten den patrně fotbalově nejslabší Čechie Dubeč. Měli jsme v hlavách, že při vítězství bereme medaile, což by bylo na takovém turnaji fantastické. A to se nám povedla ještě jedna věc. Zápas s Viktorkou vyčerpal patrně nejenom nás, ale hlavně soupeře. Viktoriáni od té doby hráli podstatně hůř, jasně prohráli s Duklou a překvapivě i se Sokolem Olšany – černí, takže v případě našeho vítězství nad Dubčí bychom brali stříbro. Jak to tak bývá, poslední zápas, celkem velká únava a nadšeně a „o nic“ hrající soupeř ….. Takže vítězství 5:4 si ceníme stejně, jako třeba remízy s Duklou. Kluci vždycky, když bylo potřeba, zapnuli a dali gól. Výsledkem je sladká odměna – STŘÍBRNÁ MEDAILE.

Konečná tabulka :

1. FK DUKLA PRAHA 5 1 0 31:10 16

2. TJ SPARTAK PRŮHONICE 4 1 1 21:15 13

3. TJ SOKOL OLŠANY – ČERNÍ 4 0 2 17:8 12

4. VIKTORIA ŽIŽKOV 4 0 2 21:12 12

5. TJ KUNICE 1 1 4 10:18 4

6. TJ SOKOL OLŠANY – BÍLÍ 1 0 5 6:19 3

7. ČECHIE DUBEČ 0 1 5 10:34 1

Ještě musím zmínit, že si tohoto výsledku, ale hlavně předvedené hry, velice vážíme. Opět jsme nenašli soupeře, který by nás vyloženě přehrál. Kluci hráli bojovně a příkladně a velice pohledně. V brance jsme tentokrát měli stálou oporu a Honzík Šindelář získal ocenění nejlepší brankář turnaje. Potvrdili jsme si, že můžeme hrát i se soupeři zvučných jmen !!! A to ještě musíme přiznat, že Luky a Kuba měli v nohách sobotní turnaj, kde prakticky nestřídali. Tento referát je opravdu dlouhý, ale věřte mi, že si to náš výkon zaslouží. Nebojte se, rodičové, a klidně také kluky můžete ocenit v reakcích na tyto články.

Turnaje se zúčastnili : Rosťa Janovský, Honza Šindelář, David Lepič, Jirka Vachuda, Dan Mach, Lukáš Kadlček a Kuba Kronovetr.

út, 20. 1. 2015 22:26