U. Janovice - Průhonice 3:2

24.09.2012 21:07

V 5. kole I. B třídy - skupina D se fotbalistům FK Uhlířské Janovice konečně podařilo naplno bodovat. Svého soupeře z Průhonic v prvním poločase jasně přehrávali, přesto se nakonec o tři body obávali.

Úvod zápasu patřil uhlířům, kteří toužili po premiérových třech bodech. Ke gólu však nevedla jak hlavička Černíka směřující na Krahulíka, tak ani samostatný postup Wolfa po krásném vysunutí T. Kulhánka - v tomto případě míč pouze orazítkoval levou tyč. V 16. min. se domácí hráči již mohli radovat: Po "žlutém" faulu Krahulíka na Stoupu se z pokutového kopu nemýlil Černík - 1:0. Domácí celek se dál tlačil do útoku, ale v mnoha případech se chytil do průhonické ofsajdové pasti. Nikoliv však ve 28. min.: To Černík vyslal přesný míč směrem k T. Kulhánkovi, který jej předložil před odkrytou svatyni P. Kulhánkovi - 2:0. Když si ve 40. min. T. Kulhánek po rozehraném rohovém kopu připsal druhou gólovou asistenci při úspěšném zakončení Velikého - 3:0, zdálo se, že půjde o celkem snadnou záležitost. Ovšem těsně před odchodem do kabin po standardní situaci rozvlnil Houzar síť za zády Hromádky - 3:1.

Do druhého poločasu nastoupili uhlíři hodně zakřiknutě. Mohli tak děkovat Hromádkovi, že se několikrát vyznamenal, hlavně při šancích Sedláčka. Zvýšený hlas trenéra Jirsy domácí hráče trochu "probudil". Po standardní situaci rozehranou Kopeckým byl blízko gólové radosti hlavičkující Veliký, Krahulík však předvedl povedený zákrok. V posledních deseti minutách byl hodně vidět střídající hostující J. Brázda. Nejprve v 82. min. čistým skluzem dokázal zastavit ke Krahulíkovi směřujícího Wolfa, aby o tři minuty později po centru Houzara zdramatizoval závěr utkání 3:2. Nervózní uhlíři nakonec vítězství uhájili a připsali si do průběžné tabulky první tři letošní body.

Po závěrečném hvizdu byla na tváři Jiřího Jirsy vidět úleva. "Na tři body jsme čekali bohužel dost dlouho, vyhrát jsme už potřebovali. Já, Radek Förster i kluci, všichni jsme si oddechli," přiznal. Po inkasovaném gólu do šatny začali uhlíři po přestávce kupit chyby. "Tak to bohužel bývá. Jakmile dá soupeř kontaktní poločasový gól, tak si více dovolí, je odvážnější. Měli jsme s tím problémy, přestože jsme se v  poločase na to připravovali," nebyl spokojen s hrou ve druhém poločase. "I když jsme soupeře nepustili do vyložené šance, v 85.min se jim podařilo snížit," povzdechl trenér uhlířů a dodal: "Ale vítězství jsme nakonec ubránili."

Mnoho útočných výpadů uhlířů skončilo v ofsajdové pasti. "Hosté hráli v řadě. Asi nejsme tak vyspělí, abychom tento způsob obrany dokázali prolomit," přemýšlel Jiří Jirsa. Dokáří uhlíři i v dalších utkáních pokračovat ve vítězném tažení? "Věřím, že ano," prohlásil odhodlaně na závěr.

"Je to špatné, chtěli jsme si odvézt bod," nebyl po utkání spokojen autor druhého hostujícího gólu J. Brázda, o přestávce střídající svého bratra. "Malinká šance na remízu stále žila, ale již se nedařilo dostat míč do vápna," povzdechl nad pozdním snížením skóre. Hostům se herně nepovedl hlavně první poločas, po přestávce hodně přidali. Kde hledat příčiny probuzení se celku Průhonic? "Jelikož jsem nastoupil až do druhé půle, tak je to asi mnou," měl J. Brázda jasno.

"Mrzí nás to, chtěli jsme tady bodovat. Bohužel nám chyběli čtyři hráči ze základní sestavy, sestavu jsme lepili," navázal na útočníka v hodnocení zápasu hrající trenér Průhonic Vojtěch Řiha. "První poločas jsme prochrápali, byli jsme horší, všude později, chyběla nám agresivita," nebyl spokojen s prvními pětačtyřiceti minutami. V kabině tak bylo o přestávce rušno. "Začal jsem přátelsky, ale postupně jsem zvyšoval hlas," dodal Vojtěch Řiha, který do druhé půle poslal na trávník J. Brázdu. "Je to poctivý domácí hráč, pojítko mezi divákami a kabinou," pochválil svého svěřence, který se postaral o kontaktní gól v 85. min. "Myslím si, že za stavu 3:2 domácí znervozněli. Je škoda, že jsme tam něco nedotlačili," litoval porážky Vojtěch Říha.

Celek Průhonic patří mezi nováčky v krajské soutěži. "Cílem bude záchrana. Zatím se rozkoukáváme. Jsme překvapeni kvalitou, mezi okresem a I. B třídou je viditelný rozdíl," potvrdil Vojtěch Řiha náročnost přechodu mezi soutěžemi.

Branky: 16. pok. kop Černík, 28. P. Kulhánek, 40. Veliký - 45. Houzar, 85. Brázda. Rozhodčí: Kratochvíl - Soběslav, Radina. ŽK: Krahulík (P). U. Janovice: Hromádka - Kopecký, Strnad, Černík, Zadražil - P. Kulhánek (68. Forman), Vedral, T. Kulhánek, Veliký ( 90. D. Kulhánek) - Wolf, Stoupa (83. Marek). Trenéři Jiří Jirsa, Radek Förster. Průhonice: Krahulík - Purkyt, Řiha, Těšitel, Kotýnek - M. Brázda (46. J. Brázda), Houzar, Knap, Kuchař (60. Žáčik) - Vinš (83. Zima), Sedláček. Hrající trenér Vojtěch Řiha.