PRŮHONICE  vs.  MILÍN  1  :  3  ( 0  :  3 )

V prvním domácím zápase jsme narazili na soupeře, který je tak trochu jinde. Nebudu rozebírat finanční možnosti hostí, i když moc nechápu, proč by měl někdo pobírat v přeboru větší gáži, než v 1. lize.. Milínští se netají postupovými ambicemi i příští rok v divizi. Upřímně řečeno, byla by ostuda, kdyby se jim to s tímto kádrem nemělo podařit. Chvílemi to byl docela kolotoč!

V samotném utkání jsme tahali, dle předpokladů, za kratší konec provazu. Hosté samozřejmě byli více na balónu, ale kluci se snažili poctivě posouvat. Dokonce jsme si vypracovali první náznak šance, kdy posouval Rosťa na Horviho, ale nahrávku na hranici vápna obránce vystihl. Prakticky z protiútoku jsme inkasovali, když exligista Kvída hlavičkoval přesně – 0:1! Ve 20. minutě Bábis poměrně v pohodě zastavil útočníka Milína, bohužel v zápětí si míč dal dál od nohy, rychlonohý Gabriel vnikl do vápna a Čonyho skluz balón nezasáhl. Kopala se tedy penalta. Exreprezentant Kadlec se nemýlil – 0:2! Po půl hodině bylo hotovo. Brejkovou situaci (po našem rohu) zakončil již zmiňovaný Gabriel – 0:3! Trochu škoda, že všechny tři obdržené góly byly svým způsobem zbytečné. Jak sice praví stará pravda: fotbal je o chybách, ale… My však nakumulujeme třeba i pět chyb do jedné akce, což ten gól už opravdu dostat musíme… Štěcha v brance hostí asi nejvíce vystrašila nebezpečná levačka Koťase, která rozvlnila jen postranní síť!  Bombu Horviho vyboxoval do bezpečí..

Ve druhém poločase soupeř trochu polevil. Naše defenziva v čele s Márou udržela nulu. Dvakrát jsme měli i velkou dávku štěstí, že milínští nenavýšili svůj náskok! Nakonec jsme se my i fanoušci dočkali čestného úspěchu, kdy se pět minut před koncem trefil Horvi – 1:3!

Samozřejmě nejsme v pozici, kdy si můžeme dovolit prohrávat. Na druhou stranu, jestli prohrát, tak se vztyčenou hlavou. To kluci určitě dokázali. Navíc soupeř byl opravdu kvalitní. Přeci jen čtyři stovky prvoligových startů na straně jedné, proti nule na straně druhé, je asi dostatečně transparentní…

V SOBOTU 23.3. zajíždíme do TUCHLOVIC. Zápas začíná v 15:00, BUS odjíždí ve 12:40.

Nevím, jestli bude přítomen filmový instalatér, ale pevně věříme, že VY ANO a pomůžete nás dotlačit k první jarní VÝHŘE!!